Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua
Конструкції для сейсмостійкого будівництва
Major: Будівництво та цивільна інженерія
Code of Subject: 6.192.01.E.88
Credits: 3
Department: Будівельні конструкції та мости
Lecturer: к.т.н., доц. Кархут І.І.
Semester: 7 семестр
Mode of Study: денна
Learning outcomes:
Ознайомлення з причинами виникнення та механізмами прояву землетрусів і принципами районування земної поверхні за сейсмічною активністю; засвоєння суті роботи будівельних матеріалів, конструктивних елементів та їх з’єднань при дії динамічних навантажень типу сейсмічних; розуміння методів визначення сейсмічного навантаження; формування практичних навиків щодо розрахунку будівельних конструкцій на сейсмічні навантаження; надбання творчих навиків щодо проектування монолітних та збірних залізобетонних, крупнопанельних та цегляних будинків в сейсмічних районах.
Required prior and related subjects:
«Опір матеріалів», «Будівельна механіка», «Будівельні матеріали», «Залізобетонні та кам’яні конструкції», «Конструкції з дерева та пластмас», «Інженерна геологія», «Металеві конструкції».
Summary of the subject:
Причини та характеристика землетрусів. Сучасні уявлення про будову землі. Теорія виникнення землетрусів. Механізм і класифікація землетрусів. Способи оцінки землетрусів (магнітуда, інтенсивність, сейсмічні шкали). Інженерна сейсмологія. Сейсмічні хвилі. Вплив ґрунтових умов на інтенсивність сейсмічних дій, мікрорайонування. Прилади для вимірювання сили землетрусів. Визначення частоти власних коливань систем з малим числом степенем свободи. Моделювання споруд і будівель при інженерному розрахунку на сейсмічні дії. Розрахунок будівель і споруд при сейсмічних навантаженнях. Врахування конструктивних вирішень будівель і споруд при розрахунку на сейсмічні дії. Визначення коефіцієнта динамічності. Визначення коефіцієнта впливу форми деформації споруди. Проектування будівель, конструкцій та вузлів при дії сейсмічного навантаження. Будинки з залізобетонним каркасом в сейсмічних районах. Визначення періодів і форм власних коливань каркасних будинків. Будинки з цегляними (кам’яними) стінами в сейсмічних районах (характер руйнування, конструктивні вимоги, розрахунок) Дерев’яні будинки в сейсмічних районах (особливості спорудження, характер руйнування, конструктивні вимоги).
Recommended Books:
1.ДБН В.1.1-12:2014 Будівництво у сейсмічних районах України. 2.І.І.Кархут Проектування та будівництво в районах з підвищеною сейсмічною активністю: навч. посібник. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2015.-216 с. 3.Кархут І.І., Чернявська Л.Г. Визначення сейсмічних зусиль в колонах плоскої рами каркасу … промислового будинку з мостовими кранами. Методичні вказівки до розрахункової роботи з дисципліни “Проектування сейсмостійких споруд ” Львів: Вид-во НУ “Львівська політехніка”, 2017, 10 с.; 4.Кархут І.І., Струк Р.Ф., Чернявська Л.Г. Визначення сейсмічних зусиль в колонах … будинку з внутрішньою цегляною стіною. Методичні вказівки до розрахункової роботи з дисципліни “Проектування сейсмостійких споруд” –Львів: Вид-во НУ “Львівська політехніка”, 2017 –10 с.
Assessment methods and criteria:
поточний контроль – 30 балів; контрольні заходи – 70 балів.
Поточний контроль: за результатами практичних занять – 30 балів
Підсумковий контроль: іспит
Поточний контроль: за результатами практичних занять – 30 балів
Підсумковий контроль: іспит