Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Вступ до фаху

Major: Технології захисту навколишнього середовища
Code of Subject: 6.183.00.O.3
Credits: 5
Department: Екологічна безпека та природоохоронна діяльність
Lecturer: доц. Шибанова А.М.
Semester: 1 семестр
Mode of Study: денна
Learning outcomes:
Студент повинен оволодіти ключовими поняттями з екології, знати основні віхи розвитку екологічних знань, ознайомитися з сучасними напрямками розвитку екології, володіти структурою підготовки фахівця, мати початкові навики написання наукових доповідей, рефератів, знати структуру Міністерства екології та природних ресурсів України і обласних екологічних служб, завдання будь-якого з його підрозділів, з перших кроків формувати здібності та ухвалювати самостійне рішення щодо вирішення екологічних проблем і завдань.
Required prior and related subjects:
Хімія з основами біогеохімії, геологія з основами геоморфології
Summary of the subject:
Вступ до фахової екологічної і природоохоронної діяльності. Загальна екологічна ситуація у світі та Україні і перспективи людства. Стратегія сталого (збалансованого) розвитку. Історія виникнення та розвитку науки екології. Система вищої освіти України. Організація навчального процесу у вищих навчальних закладах. Перспективи та проблеми входження України у Європейський освітній простір. Порівняльні характеристики світової та вітчизняної екологічної освіти. Система організації екологічної освіти в Україні. Особливості організації наукових досліджень в галузі екології. Структура і функції міністерства екології та природних ресурсів України і його регіональних та галузевих служб. Основи структурної організації та головні завдання сучасної екології. Екологічна безпека, основні поняття та визначення. Основи екологічного моніторингу.
Recommended Books:
1. Білявський Г.О. Основи екології: теорія та практикум: підручник / Г.О. Білявський, Л.І. Бутченко – К.: Лібра, 2006. – 368 с.
2. Вища освіта України і Болонський процес: Підручник / за редакцією В.Г. Кременя. Авторський колектив: М.Ф. Степко, Я.Я. Болюбаш, В.Д. Шинкарук, В.В. Грубінко, І.І. Бабин. –Тернопіль: Навчальна книга. – Богдан, 2004. – 384 с.
3. Журавський B.C., Згуровський М.З. Болонський процес: головні принципи входження в Європейський простір вищої освіти. – К.: ІВЦ "Політехніка", 2003. –200 с.
Assessment methods and criteria:
• Поточний контроль (30%) — контрольна робота, реферат та виступ на студентських конференціях або семінарах, усне опитування
• Підсумковий контроль (70%) — диференційований залік