Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Український економіст і політик Віктор Галасюк прочитав відкриту лекцію у Львівській політехніці

2 листопада 2018, 12:00
Прес-служба Львівської політехніки

Днями в гості до викладачів та студентів Національного університету «Львівська політехніка» завітав голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, президент Української асоціації Римського клубу, член-кореспондент Всесвітньої академії мистецтва і науки, кандидат економічних наук Віктор Галасюк. В Актовій залі головного корпусу Університету він виступив з відкритою лекцією на тему «Змінити «професію» країни».

Представляючи гостя, директор Інституту економіки та менеджменту Львівської політехніки професор Олег Кузьмін наголосив, що Віктор Галасюк є послідовним прихильником іншої моделі розвитку української економіки, ніж та, яку зараз сповідують. Йдеться не про створення нових антикорупційних органів чи намагання за будь-яку ціну отримати черговий транш МВФ, а про радикальну зміну економічної стратегії та структурну модернізацію національної економіки. Власне цьому й присвячена лекція, яка дає чіткі відповіді на запитання: навіщо і як потрібно змінити «професію» країни?

Виступаючи перед численною аудиторією (а це були здебільшого студенти, аспіранти й викладачі Інституту економіки і менеджменту), Віктор Галасюк відзначив, що прагне, аби Україну в світі знали як партнера, як майданчик для розміщення інвестицій і виробництва експортних товарів, а не як жертву чи позичальника, який постійно потребує закордонних порад, опіки чи ультиматумів.

Він також зацитував присутнім слова відомого українського економіста й мецената Богдана Гаврилишина, який кілька років тому був теж гостем Львівської політехніки: «Україні доконечно треба збільшити зростання свого валового внутрішнього продукті до 8–10 відсотків щорічно, одночасно знижуючи інфляцію».

Аудиторія виявила чималий інтерес до лекції, результатом чого став цікавий діалог у залі. «У нас, шановні львівські політехніки, – зауважив Віктор Галасюк, – чудова, активна та ініціативна молодь, яка цікавиться економікою і небайдужа до долі країни».