Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Працівники МІОК Львівської політехніки взяли участь у Всеканадській конференції українських освітян

3 червня 2019, 15:52
МІОК Львівської політехніки

23–25 травня 2019 року Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», наукові співробітники Оксана Горда та Назар Данчишин і провідні фахівці Наталія Мартинишин і Олена Мицько взяли участь у Всеканадській конференції українських освітян – 2019 «Святкування української спадщини через глобальні зв’язки», що відбулася в Канадському музеї прав людини (Вінніпеґ, Манітоба).

У зверненні до учасників заходу Ірина Ключковська привітала освітян Канади з надзвичайно важливою подією, наголосивши, що «Канада – це країна, де народилася та утвердилася система українського шкільництва, яка є прикладом для багатьох інших держав, де постають нові освітні осередки». Крім того, директор МІОКу висловила сподівання на «зворотній зв’язок» та реакцію на проекти, які творить і реалізує Інститут, зазначивши: «Спільнодія вас як педагогів, які працюють за інноваційними методиками, і нас, хто старається для вас, дасть вагомий результат».

Конференція, що об’єднала українських освітян з Канади, США та України, була спрямована на підтримку співпраці й обмін досвідом серед вчителів української мови, культури та історії. У рамках заходу працювала 21 сесія, тож педагоги мали змогу ознайомитися з новими підходами до викладання та розробками в галузі технологій, медіа, мистецтва, історії тощо.

Для учасників конференції МІОК показав відеопрезентацію своїх нових освітніх проектів.

  • Олена Мицько, зокрема, ознайомила з концепцією сайту, на якому буде розміщена інтерактивна карта українських шкіл вихідного дня. Про необхідність створення такого ресурсу заявили представники з 36 країн світу на Першому світовому форумі українознавчих суботніх та недільних шкіл.
  • Оксана Горда поділилася інформацією про новий навчальний посібник «Ключ до України. Міста і люди», що є прикладом моделі «3 в 1», в якій інтегровано завдання, спрямовані на вивчення української мови як іноземної та пізнавальні матеріали з історії України й української культури.
  • Назар Данчишин розповів про серію навчальних відеоінтерв’ю, об’єднаних у проект «Мистецькі прогулянки з МІОКом», що передбачає вивчення української мови через пізнання української модерної культури. Проект відкриватиме імена найзнаковіших сучасних українських митців – літераторів, художників, композиторів, музикантів, режисерів, акторів.
  • Наталія Мартинишин поділилася досвідом розробки методики і проведення творчих конкурсів для дітей та молоді діаспори, який відображено у реалізованих проектах «Українські дітки у світі читають Кобзар», «Лис Микита з усього світу», «Життя – Тобі…».

Сподіваємося, що пропозиції учасників конференції, які стали результатом обговорень низки питань, актуальних для подальшого розвитку українознавчої освіти, сприятимуть її вдосконаленню та поглибленню співпраці між освітянами.