На днях в Інституті геодезії на кафедрі вищої геодезії та астрономії захищали відбувся захист магістерських робіт за програмою подвійних дипломів у співпраці з Вищою школою Нойбранденбургу.
— Така співпраця в нас вже триває досить давно. Започаткував її заступник директора Інституту геодезії Ігор Тривого. У нас вони захищали в нас магістерські роботи в грудні, а потім мали семестрове безоплатне навчання в Німеччині та проходили там передмагістерську практику в різних фірмах, на замовлення яких власне й виконували свої магістерські роботи. Тож, відповідно, вони мали два керівника — з німецької і з української сторони, — розповіла доцентка кафедри вищої геодезії та астрономії Інституту геодезії Любов Янків-Вітковська.
Цього разу захистилося четверо магістрів. Захист відбувався англійською мовою. Ще одна магітрантка захищатиме свою роботу в жовтні.
— У Німеччині магістри йдуть на практику не за скерування, а за відбором, подаючи попередньо резюме. Також мусять мати високий рейтинг. Навчання і практика проходять німецькою мовою. Одна з наших магістранток, яка минулоріч закінчила магістратуру в нас, там захистила свою роботу в науково-дослідному інституті. Тобто до захисту доходять найсильніші студенти, серед яких один із найкращих наших випускників — Богдан Пересунько, — додала Любов Янків-Вітковська.
Підтримати своїх колег на захисті прийшли й ті студенти, яким пощастило пройшти конкурс і вже з 2 вересня вони поїдуть на навчання до Німеччини.
Невдовзі схожа програма подвійних дипломів в ІГДГ почне діяти також і з Познанською політехнікою — про це вже підписали угоду.
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/07/29/gallery/img_19381.png?itok=4vw4UGlR×tamp=1564398386)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/07/29/gallery/img_1938.png?itok=y3L6PsSp×tamp=1564398386)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/07/29/gallery/img_1961.png?itok=2aRAexpz×tamp=1564398386)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/07/29/gallery/img_1965.png?itok=dIO-jB-w×tamp=1564398386)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/07/29/gallery/img_1967.png?itok=nT0xlIt9×tamp=1564398386)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/07/29/gallery/img_1971.png?itok=j1A-K_pJ×tamp=1564398386)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/07/29/gallery/img_1996.jpg?itok=jIJupVck×tamp=1564398386)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/07/29/gallery/img_1958.jpg?itok=Iw0sh8GN×tamp=1564398386)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/07/29/gallery/img_1990.jpg?itok=ID2KW3fo×tamp=1564398386)