Минув перший місяць навчання у Львівській політехніці. Першокурсники поступово «входять у колію» нового для них життя. Особливо багато змін у тих, хто мешкає поза домом – у гуртожитках. Як пройшло поселення в гуртожитки, чи всі, хто отримав місце в Студмістечку, задоволені, як зживаються, розповів заступник директора Студмістечка Ігор Якубовський.
– Щороку поселення складне, але такого, як цьогоріч, не пригадує ніхто. Особливо ускладнена ситуація тим, що кардинально змінилася структура вступників: багато студентів зі східної і південної України, не кажу про Донеччину і Луганщину, де триває АТО. Дивує, що до Львова вступає молодь із Дніпропетровська, Харкова, Одеси, Миколаєва. Тобто з великих міст, де є багато своїх університетів. Маємо чимало першокурсників із Києва, Полтави, Кам’янця-Подільського, а Хмельниччина, ніби вся виїхала до Львова.
Зараз поселення фактично ще не завершилося, бо тривають ремонтні роботи в приміщеннях, де був раніше профілакторій і, якщо все буде добре, то найближчим часом матимемо додатково сотню місць. Нарешті почали заселяти студентів у гуртожиток № 1 на 4 і 5 поверхи. Тож тепер першокурсники зі Львівщини і Тернопільщини, які змушені були тимчасово проживати в родичів чи орендувати житло, потраплять у комфортні нові кімнати. Плануємо на третьому поверсі ще до кінця навчального року змінити старі вікна.
Є люди, яких не дуже влаштовують умови проживання. Найгостріша ситуація зі студентами ІКНІ й ІКТА – вони всі хочуть жити в гуртожитку № 11. Студенти не розуміють, що загалом у Студмістечку мешкає вдвічі більше комп’ютерників, ніж може вмістити цей гуртожиток.
Також, як і щороку, є батьки першокурсників, які чимось невдоволені. Цього разу обурювалися, чому в кімнаті живе більше, ніж двоє осіб; чому не всі меблі – нові; чому не пластикові вікна. В одній кімнаті гуртожитку № 10 за літо перегоріла лампочка і нам влаштували скандал, чому ми не замінили або за те, дверцята в шафі відламалися. Хоча тішить, що це найбільший клопіт. Проблема в тому, що часто батьки уявляють собі гуртожитки за американськими серіалами.
Між студентами наразі конфліктів не було, але люди дуже різні, тож будемо пильнувати. Хочу звернутися до мешканців гуртожитків: не мовчіть, якщо виникають проблеми, приходьте, запитуйте, радьтеся, навіть не називаючи прізвище чи номер кімнати. Бо часто те, що студентам може видаватися величезною проблемою, насправді легко вирішити. Також зараз у Студмістечку переобиратимуть Студентські ради і набиратимуть активних студентів до оперзагонів. Я закликаю всіх охочих долучатися до цієї роботи.
Цьогоріч дещо змінилися правила продовження права на перепоселення в гуртожитки. Якщо раніше враховували тільки успішність за літню сесію, то тепер студенти, які отримали академзаборгованості у зимову сесію, теж потраплятимуть до категорії тих, кого не перепоселять наступного навчального року. Зрозуміло, що зважаємо на можливість доїжджати до Львова, соціальне становище, але такі кроки – вимушені.
Змінилися також і правила штрафних балів. Зараз їх ставимо трохи менше, але бали не можна відпрацьовувати – вони залишаються до завершення навчання. Такі зміни пов’язані з тим, що чимало мешканців цим зловживали: отримували багато дрібних штрафних балів, відпрацьовували і продовжували порушувати правила проживання. Хочу нагадати, що найбільші штрафні бали – за розпивання алкогольних напоїв. У Статуті університету передбачено відрахування з університету за появу студента в стані алкогольного сп’яніння.