Науково-дослідний підрозділ кафедри працює за такими напрямами:
- дослідження питань архітектурної фізики з покращенню комфортних умов штучного середовища, конструкцій будинків та споруд;
- кліматичних навантажень та впливів, а також питань архітектурно-будівельної аеродинаміки;
- теплових втрат будинків і розробка регламентів енергозаощадження та розробка енергозаощаджувальних технологій та застосування їх для зовнішньої та внутрішньої теплоізоляції огороджувальних конструкцій будинків.
- Оптимізація функціональних, архітектурно-розпланувальних, композиційних рішень будівель та споруд з урахуванням регіональних природно-кліматичних і соціально-економічних умов, народних традицій, будівельної бази, охорони навколишнього середовища, ефективних нових методів будівництва.
- Пошук планувальних, архітектурно-конструктивних і об'ємно-просторових рішень будівель та споруд у складних умовах будівництва.
- Організація мережі, формування типів будівель і комплексів в умовах нової економічної системи країни.
- Пошук і розроблення нових типів будівель та споруд з урахуванням збереження й поліпшення екологічних показників навколишнього середовища.
- Пошук нових архітектурно-конструктивних систем і їх вплив на архітектуру будівель та споруд.
Проводяться дослідження ряду будівель і споруд на предмет енергозаощадження та надаються рекомендації по оптимізації утеплення зовнішніх огороджень. У результаті досліджень і вдосконалення архітектурної форми споруд та світло-інсоляційних розрахунків покращується комфорт середовища життєдіяльності людини в умовах міської забудови та економиться традиційне паливо для нагріву та освітлення приміщень.