Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Аеродинаміка вентиляції

Спеціальність: Будівництво та цивільна інженерія
Код дисципліни: 6.192.07.E.202
Кількість кредитів: 3.5
Кафедра: Теплогазопостачання і вентиляція
Лектор: к.т.н., доц. Возняк О.Т.
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• Знати явища аеродинаміки вентиляції, зокрема руху рідин (газів), рух повітряних струменів; затоплених, незатоплених; вільних і тих, що витікають в обмежений простір; всмоктуючих факелів, а також питання обтікання тіл та моделювання аеродинамічних явищ.
• Вміти визначати параметри аеродинамічних потоків та підбирати обладнання вентиляційних систем.
• Мати уявлення про основні напрямки і перспективи розвитку систем вентиляції.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• Вища математика.
• Фізика.
• Гідравлічні та аеродинамічні машини.
• Математичний аналіз .
• Механіка рідин і газу.
Короткий зміст навчальної програми:
Вступ. Мета і задачі дисципліни, її взаємозв’язок з іншими дисциплінами. Основні поняття аеродинаміки. Рівновага рідин і газу в полі сил тяжіння (аеростатика). Абсолютний і манометричний тиски, вакуум. Струмини. Основи теорії струмин. Класифікація струмин. Вільні повітряні струмені. ізотермічні (плоска, кругла, кільцьова). Вільні неізотермічні струмини (плоска, кругла, кільцьова). Вільні конвективні струмини над горизонтально нагрітими поверхня¬ми (плоска, кругла). Струмені, що витікають в обмежений простір. Струмини, що стеляться на площину. Струмини, що витікають в обмежений простір (тупікові, транзитні), коефіцієнт стиснення, його характеристика. Взаємодія струмин, коефіцієнт турбулентного переносу aт, перфорація її використання. Струмини в зносячому потоці. Всмоктуючий факел. Всмоктуючі струмини. Рух повітря у вентильованих приміщен¬нях. Схеми повітрообміну. Обтікання тіл. Розподіл тисків на поверхні обтікаючих тіл. Погранична і початкова ділянки. Температурний пограничкий шар. Обтікання тіл Рух в початкових ділянках трубопроводів і каналів. Відривання пограничного шару. Швидкість витання і умови переміщення твердих частинок в повітропроводах. Характеристика аеродинаміки будинків. Моделювання процесів обтікання будівель. Характеристика аеродинаміки будинків. Аеродинамічний коефіцієнт сили опору; аерація, в тому числі під дією вітру. Аерація будинків при температурному розшаруванні. Основи моделювання вентиляції. Теорія розмірностей. Механічна подібність. Критерії подібності, моделювання гідро-аеродинамічних явищ. Методи аналогій.
Рекомендована література:
1.Ткачук А.Я., Довгалюк В.Б.. - Навчальний посібник з грифом МОНУ «Аеродинаміка вентиляції», Київ, ІВНВКП, 2009 р., 375 стор.
2. Альтшуль А.Д.. Животинский Л.О., Иванов Л.П. Гидравлика й аэродинамика. - М.;Стройиздат, 1987. - 414 с.
3. Боровков В.С., Майроновский Ф.Г. Аэрогидродинамика вентиляции. - М.; Стройиздат, 1979. - 295 с.
4. Смыслов В. В. Гидравлика и аэродинамика. - К.; Выща школа, 1979.
5. Возняк О.Т., Савченко О.О.,Миронюк Х.В.,Шаповал С.П.,Сподинюк Н.А.,Гулай Б.І Навчальний посібник з грифом НУ «ЛП» «Теплогазопостачання та вентиляція», Львів, НУ”ЛП”, 2013 р., 275 стор.
Методи і критерії оцінювання:
• Усне опитування, контрольна робот ( 40%)
• Підсумковий контроль (60% , контрольний захід): письмово-усна форма (60%).