Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Теорія і практика сучасних архітектурних форм

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.41
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Архітектурне проектування та інженерія
Лектор: Канд.техн.наук, доцент Петренко Юрій Вікторович
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• Знати основи проектування і принципи конструювання структурних частин багатоповерхових та великопролітних будівель і споруд, їх взаємозв’язок із навколишнім середовишем, принципи проектування об’ємно-планувальних і конструктивних вирішень багатоповерхових і висотних будинків, основи конструювання основних елементів і вузлів примикання, а також особливості проектування будівель і споруд в особливих умовах;
• вміти оцінити потенційні можлтвості проектування будівлі чи споруди в різних як містобудівельних та інженерно геологічних ситуаціях, вирішувати об’ємно-планувальні і конструктивні задачі, конструювати основні елементи і вузли будинків, користуватися довідниковою і технічною літературою;
• мати уявлення про основні напрямки розвитку і перспективи практичного проектування багатоповерхових, висотних та великопролітних будівель і споруд.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• Архітектурна графіка,
• Архітектурне матеріалознавство,
• Будівельна фізика,
• Будівельна механіка
• Вища математика і обчислювальна техніка в архітектурному проектуванні,


Короткий зміст навчальної програми:
Програма курсу ставить своїм завданням дати студентам знання по загальних основах проектування багатоповерхових, висотних та великопролітних будівель і споруд, а також надати навики конструювання вузлів і деталей конструкцій як з традиційних так і з сучасних матеріалів за такими напрямками: 1. Загальні положення. Перспективи розвитку сучасного житлового, громадського та промислового будівництва в Україні 2. Будівельний комплекс України, його складові частини та перспективи розвитку 3. Особливості конструктивних рішень багатоповерхових та висотних будинків . 4. Стінові та каркасні будівельні системи. Особливості конструювання безригельних каркасів 5. Конструктивні рішення з підсилення житлових, громадських та промислових будівель в умовах реконструкції (добудова, надбудова, використання горищ під мансардні поверхи і т.ін.) 6. Конструювання великопролітних будівель з плоскими жорсткими елементами покрівель. 7. Конструювання великопролітних будівель з просторовими жорсткими елементами покрівель. 8. Умови застосування та особливості конструювання великопролітних будівель з гнучкими несучими елементами покрівель 9. Особливості конструювання споруд шатрового типу 10. Проектування будівель і споруд в сейсмічних умовах 11. Особливості проектування та зведення будівель і споруд в умовах щільної забудови. 12. Особливості проектування будівель і споруд, на підроблюваних територіях. Захист від зсувів, закріплення схилів. 13. Особливості проектування будівель і споруд, на підтоплюваних територіях. Зихист від повеней. 14. Застосування сучасних будівельних матеріалів при проектуванні і будівництві (метали, бетони, дерево, полімери). Крім того, завданням курсу являється набуття і засвоєння студентами практичних навиків, пов’язаних з архітектурним проектуванням будинків і споруд. Вивчаються функціональні, технічні архітектурно-конструктивні, економічні і спеціальні питання, які виникають при проектуванні і будівництві будівель і споруд. Матеріал курсу розподілений в одному семестрі (восьмий). Велика увага приділяеться самостійній роботі студентів, а також набуттю практичних навиків проетування. Виходячи з цього у восьмому семестрі виконується самостійна робота у вигляді реферату. Це відіграє позитивну роль в практичному закріпленні теоретичних знань.
Рекомендована література:
1. Туполев М.С. и др. Конструкции гражданских зданий. – М.: “Архитектура – С”, 2006.-240 c., ил.
2. Курт Зігель "Структура и форма в современной архитектуре" М.: “Архитектура – С”, 1965.-220 c., ил.
3. Казбек – Казиев З.А. и др. Архитектурные конструкции. - М.: “Архитектура - С“, 2014.-344 с., ил.
4. Дыховичный Ю.А., Казбек – Казиев З.А. и др. Архитектурные конструкции. Книга I. Архитектурные конструкции малоэтажных жилых зданий. - М.: “Архитектура – С”, 2012.-248 c.
5. Волга В.С., Армановский Л.И., Дехтяр С.Б. и др. Архитектурные конструкции гражданских зданий. – К.: Будивэльнык, 1988. – 240 с.
6. Попов А.Н. и др. Конструкции промышленных зданий. - М.: “Архитектура – С”, 2007.- 304 c., ил.
7. Шерешевский И.А. Конструирование гражданских зданий. - М.: “Архитектура – С”, 2005.- 176 c., ил.
8. Шерешевский И.А. Жилые здания Конструктивные системы и элементы для индустриального строительства. - М.: “Архитектура – С”, 2005.- 124 c., ил.
9. Шерешевский И.А. Конструирование промышленных зданий и сооружений. - М.: “Архитектура – С”, 2005.- 152 c., ил.
Методи і критерії оцінювання:
• Графічні роботи -30%);
• підсумковий контроль -70 %, (контрольний захід - залік)/