Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Основи Інтернету речей

Спеціальність: Інженерія програмного забезпечення
Код дисципліни: 6.121.01.E.164
Кількість кредитів: 6
Кафедра: Програмне забезпечення
Лектор: Фечан Андрій Васильович
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
Здатність розробляти архітектури, модулі та компоненти програмних систем.
Здатність застосовувати і розвивати фундаментальні і міждисциплінарні знання для успішного розв'язання завдань інженерії програмного забезпечення.
Здатність застосовувати знання принципів функціонування та структури обчислювальних систем для створення вбудованого, мобільного та іншого спеціалізованого програмного забезпечення
Вміння розробляти прототипи пристроїв на основі налагоджувальної плати STM32 Divcovery.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Основи електроніки, Основи програмування вбудованих систем, Цифрове опрацювання сигналів, Людино-машинна взаємодія.
Короткий зміст навчальної програми:
Ознайомлення з налагоджувальною платою STM32 Divcovery, архітектурні та програмні особливості мікропроцесорів, ознайомлення з середовищами програмування IDE Atollic TrueStudio, Cubemx nf Arduino IDE, поняття дискретних та аналогових входів і виходів, засоби індикації, керування електродвигунами, поняття інтерфейсу (1-wire, I2C, SPI), пристрій в мережі інтернет, cпецифіка програмного забезпечення мережевого обміну, обміну з сенсорами, віддаленої обробки інформації інтернету речей, ознайомлення з методами оптичної та радіочастотної ідентифікації.
Рекомендована література:
1. Антоненко В. М., Рогушина Ю.В. Сучасні інформаційні системи і технології: навч. посіб. / В. М. Антоненко, Ю. В. Рогушина. – К.: КСУ МГІ, 2005. – 131 с.
2. Семюел Грінгард Інтернет речей.- Видавництво Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля" 2018.- 176с.
3. Гужва В. М. Інформаційні системи і технології на підприємствах: навч. посіб. / В. М. Гужва. – К.: КНЕУ, 2001. – 400 с.
4. Плескач В. Л. та ін. Інформаційні технології та системи: підруч. для студ. екон. спец. / Плескач В. Л., Рогушина Ю. В., Кустова Н. П. – К.: “КНИГА”, 2004. – 520 с.
Методи і критерії оцінювання:
Поточний контроль (40%): письмові звіти з лабораторних робіт, виконання практичних завдань, усне опитування; підсумковий контроль (60%, екзамен): тестування (50%), усна компонента (10%).