Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Вища математика, частина 3

Спеціальність: Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
Код дисципліни: 6.152.00.O.20
Кількість кредитів: 6
Кафедра: Обчислювальна математика та програмування
Лектор: Пахолок Б.Б.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
1. Володіння математичними методами, необхідними для опису та дослідження актуальних задач метрології та інформаційно-вимірювальної техніки.
2. Базові уявлення про сучасні досягнення та основні закономірності розвитку техніки та технології, розуміння ролі науково-технічного прогресу в розвитку суспільства;
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Вища математика, ч.1
Вища математика, ч.2
Короткий зміст навчальної програми:
Диференціальні рівняння першого порядку: рівняння з відокремленими змінними; із змінними, які розділяються; з однорідною правою частиною; лінійні; Бернуллі, Клеро, Лагранжа; в повних диференціалах; інтегрувальний множник. Диференціальні рівняння вищих порядків. Рівняння, які інтег-руються безпосередньо, які не містять явно незалежної змінної, чи невідомої функції. Лінійні диференціальні рівняння n-го порядку. Загальна теорія. Фундаментальна система розв’язків. Неоднорідне рівняння. Рівняння зі сталими коефіцієнтами. Системи лінійних диференціальних рівнянь. Метод зведення системи до одного рівняння вищого порядку Методи Ейлера та Рунге-Кутта для одного рівняння та системи. Основні елементарні функції комплексної зміннної. Множина комплексних чисел та операції над ними. Області в комплексній площині. Функції комплексної змінної. Границя та неперервність функції комплексної змінної. Диференціальне та інтегральне числення функції комплексної змінної. Похідна функції комплексної змінної. Умови Коші-Рімана. Інтегрування функцій комплексної змінної. Інтегральна теорема Коші. Ряди Тейлора та Лорана функцій комплексної змінної. Теорія ймовірності. Основні поняття теорії ймовірності. Формула повної ймовірності та формули Байєса. Схема Бернуллі. Локальна та інтегральна теорема Лапласа. Випадкова величина та закон її розподілу. Закони: нормальний, Х2 ,Ст’юдента , Фішера.
Рекомендована література:
1. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика. К., 2001.
2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Збірник задач з вищої математики.. К., 2004.
3. Каленюк П.І. та ін. Збірник задач з диференціальних рівнянь. - Вид-во НУ ЛП. 2001.- 244с.
4. Білущак Г.І. та ін. Теорія ймовірностей та математична статистика. -Вид-во НУ ЛП. 2003.-244с.
5. Білушак Г.І..ЧабанюкЯ.М. Теорія ймовірностей і математична статистика. Практикум. Львів: В-во “Край”, 2002.
6. Функції комплексної змінної. Перетворення Фур’є та Лапласа. За ред. П.І.Каленюка. Вид-во ДУ ЛП. 1999р.-270с.
Методи і критерії оцінювання:
Діагностика знань студентів проводиться за допомогою усного опитування на практичних заняттях, контрольних та самостійних робіт, індивідуальних розрахунково-графічних робіт. Екзамен-70 б.
Поточний контроль (ПК)-30 балів: Розрахунково-графічні роботи (2 по 10 балів), Відвідування та робота на практичних заняттях-10 б.