Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Техніко-економічне обгрунтування професійних робіт в галузі природознавства

Спеціальність: Картографія
Код дисципліни: 7.103.02.O.5
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Вища геодезія та астрономія
Лектор: Доцент, канд.фіз.-мат.наук Л.М. Янків-Вітковська
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
1. Вміти застосовувати економічні засади та нормативні вимоги для проектування та організації топографо-геодезичних робіт.
2. Вміти застосовувати сучасні економічні та законодавчі технології для забезпечення виконання наукових магістерських проектів.
3. Здатність самостійно проводити магістерські дослідження.
4. Вміти формулювати власні висновки, висловлювати пропозиції по вдосконаленню методик, апробованих під час виконання топографо-геодезичних робіт.
5. Здатність аналізувати з позицій економіко-правових аспектів одержані результати та нести особисту відповідальність за їх достовірність.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Вища геодезія
Космічний моніторинг Землі

Короткий зміст навчальної програми:
Предмет, задачі, мета і зміст дисципліни. Управління топографо-геодезичним виробництвом. Стан і перспективи розвитку топографо-геодезичних робіт. Структура топографо-геодезичних служб. Структура геодезичних служб в інших сферах діяльності. Класифікація геодезичних мереж. Методи побудови опорних мереж. Технологія і організація робіт з рекогностування, обстеження та закладки пунктів геодезичних мереж. Технологія та особливості організації робіт при виконанні GPS-спостережень. Технічне проектування, його значення та особливості. Нормативні вимоги, технологія і організація проектних робіт. Зміст технічних проектів. Загальні питання організації комплексу робіт при технічному проектуванні. Суть, задачі і види планування. Проектно-кошторисний метод в плануванні. Складання коштористу і графіків виконання робіт. Підприємство як суб’єкт господарювання. Загальна характеристика, класифікація та законодавчі основи утворення підприємств. Дохід, прибуток і рентабельність підприємства. Собівартість продукції. Класифікація витрат. Кошторис виробництва. Продуктивність праці, виконання норм виробітку і оплата праці в геодезичному виробництві. Форми і системи оплати праці. Система оподаткування. Основи бізнес-планування. Залучення інвестицій.
Рекомендована література:
1. Бойчик І.М. Економіка підприємства. –К.: Атіка. – 2002. – 480 с.
2. Шваб Л. І. Економіка підприємства: Навч. посібник для студ. вищих навч. закладів. — 2-е вид. — К.: Каравела, 2005. — 568 с.
3. Креніда Ю.Ф., Кривоберець Б.І. Організація, планування і управління геодезичним виробництвом. – Донецьк.: ТОВ «Лебідь», 2004, - 522 с.
Методи і критерії оцінювання:
Поточний контроль: контрольна робота, тести.
Підсумковий контроль: залік
Контрольна робота – 20 балів
Тест 1 – (по темах 1-4) – 40 балів
Тест 2 – (по темах 4-8) – 40 балів