Спеціальність «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» є цікавою, різноманітною та, водночас, досить складною. Одержання, перетворення й ощадне використання енергії, керування її потоками, створення і використання засобів автоматизації є вкрай необхідним для забезпечення життєдіяльності та розвитку людини і суспільства загалом. Без електрики неможливе існування сучасного технократичного суспільства. Від неї залежить національна безпека і саме існування держави. Електроенергетика великою мірою визначає науково-технічний та соціально-економічний потенціал країни. Електрика була, є і залишатиметься матеріальною основою прогресивного розвитку цивілізації. Без електрики неможливо уявити сьогодення і майбутнє людства.
Висока кваліфікація фахівців забезпечується якісною підготовкою:
- фундаментальною (комплекс дисциплін з математики, фізики, обчислювальної техніки та програмування);
- професійно-орієнтованою (теоретичні основи електротехніки, прикладне програмне забезпечення, теорія автоматичного керування);
- фаховою (електричні машини, електричний привод, електричні станції, електричні системи та мережі, мікропроцесорні системи керування тощо).
Кафедра має 6 навчально-наукових лабораторій, відкрито навчально-наукові центри фірм «Шнайдер-Електрик», АВВ, Siemens. До послуг студентів — сучасні персональні комп’ютери. Підвищенню ефективності навчання сприяє також широке залучення студентів до участі в наукових роботах, які ведуться у науково-дослідних лабораторіях з важливих напрямів розвитку і вдосконалення електромехатроніки, автоматизованих систем керування та комп’ютерно-інтегрованих систем. Кращі студентські роботи завойовують призові місця на конкурсах, їх публікують у науково-технічних журналах, а одержані в науково-дослідних лабораторіях результати впроваджуються у виробництво та у навчальний процес.
Для виконання вищезгаданих задач кафедра здійснює підготовку:
- бакалаврів зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»;
- магістрів зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Спеціалізації освітньо-професійної та освітньо-наукової програми:
- «Електричні машини і апарати»
- «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод»
Про напрями підготовки студентів, лабораторії, наукову діяльність можна переглянути у відеопрезентації кафедри.