VІ Польсько-український науковий форум «Східна політика Європейського Союзу: здобутки, виклики та перспективи»

Шановні колеги!

Інститут гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» (Україна) та Інститут політичних наук Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині (Польща) продовжують прийом заявок та матеріалів на VІ Українсько-польський науковий форум до 31 грудня 2020 року.

У зв’язку із епідеміологічною ситуацією та карантинним режимом захід буде перенесено на 20–21 травня 2021 року.

Будемо вдячні за вчасне подання статей до колективної монографії, яку ми зможемо опублікувати до початку форуму.

Організаційний комітет запрошує до участі в VІ Українсько-польському науковому форумі «Східна політика Європейського Союзу: здобутки, виклики та перспективи», який відбудеться у місті Львові 20–21 травня 2021 року. Форум є спільним проєктом Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» (Україна) та Інституту політичних наук Вармінсько- Мазурського університету в Ольштині (Польща). Щорічний науковий захід став ефективною платформою для налагодження українсько-польських взаємин у межах освітньо-наукового простору, інститутів громадянського суспільства та органів державної влади різного рівня.

Цьогорічний форум має своєю метою обговорення актуальних проблем політичного, економічного, безпекового, гуманітарного та соціокультурного вимірів східної політики Європейського Союзу, пошук ефективних механізмів співробітництва, які сприятимуть реалізації євроінтеграційних прагнень України, а також посилення українсько-польської співпраці.

Тематичні напрями роботи форуму

1. Передумови та ґенеза розвитку східної політики Європейського Союзу.
  2. Цілі, інструменти та основні форми реалізації східної політики ЄС.
  3. Перспективи розвитку співпраці Євросоюзу зі східними сусідами (зовнішня політика і безпека; економіка та торгівля; освіта, культура та міжлюдські контакти; демократизація та проведення внутрішніх реформ; регіональна і транскордонна співпраця; децентралізація та розвиток місцевих громад, тощо).
  4. Внесок Польщі у розвиток та реалізацію східної політики Європейського Союзу.
  5. Євроінтеграційний досвід країн Балтії: висновки для України.
  6. Східне партнерство як ключова ініціатива східноєвропейської політики ЄС.
  7. Перспективи розвитку східної політики ЄС в умовах сучасних геополітичних викликів.

У рамках форуму також відбудуться

• дискусійні панелі:
    • Роль країн Центрально-Східної Європи у формуванні та реалізації східної політики ЄС;
    • Євроінтеграційний досвід країн Балтії;
  • круглий стіл:
    • Міжетнічні відносини в країнах Центрально-Східної Європи на початку ХХІ століття.

Крайній термін зголошення про участь – 31 грудня 2020 року.