Історія інституту архітектури та дизайну

Архітектурна спеціальність у Львові найстаріша в Україні і її було відкрито у 1730 р. при Львівському університеті. Коли ж у 1844 р. у місті була створена Технічна академія, то архітектуру перевели у її структуру. У 1877 р. факультет розмістився у новому, щойно збудованому корпусі, де знаходиться і до сьогодні. Нинішній Інститут архітектури створений у 2001 році на базі архітектурного факультету в результаті реструктуризації Національного університету «Львівська політехніка». Архітектурний факультет, нині інститут, очолювали: 1971 - 1977 р.р. – к.арх., доцент Середюк І.І., 1977 - 1991 р.р. – д.арх., професор Рудницький А.М., 1991 - і до сьогодні – д.арх., професор Черкес Б.С. У різний час в архітектурній школі Львівської політехніки працювали такі видатні вчені та педагоги як Юліан Захарієвич, Іван Левинський, Едгар Ковач, Тадеуш Обмінський, Вітольд Мінкевич, Іван Багенський, Роман Липка, Павло Мар’єв.

Оновлено 4 years 4 міс тому