Колектив кафедри успішно розвиває науковий напрям управління персоналом, який відповідає сучасним тенденціям інтелектуалізації ринку праці й менеджменту, розвитку інтелектуального потенціалу й корпоративної культури, переосмислення філософії управління людським капіталом та формування економіки знань, бере участь у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, здійснює дослідження напрямів розвитку національної економіки, краю та підприємницького середовища. Працівниками кафедри опубліковано 6 монографій та 7 підручників й навчальних посібників. З їх переліком можна ознайомитися в wiki-LP.
В 2012 році під керівництвом професора, д.е.н., Захарчин Г.М. на кафедрі завершено науково-дослідну роботу на тему «Удосконалення організаційної культури взаємодії науки і виробництва у галузях машинобудування і приладобудування». В цій праці удосконалено теоретичні основи та розроблено практичні рекомендації щодо напрямів і механізму удосконалення організаційної культури взаємодії науки і виробництва у галузях машинобудування та приладобудування.
В 2017 році під керівництвом доцента, д.е.н., Ситника Й.С. завершено науково-дослідну роботу на тему «Управління персоналом у процесі інтелектуалізації систем менеджменту промислових підприємств». В цій праці запропоновано: методичне забезпечення механізму розвитку інтелектуальної активності як цільової функції менеджменту персоналу; прикладний інструментарій моделювання процесів зростання особистісно-командних інтелектуально знаннєвих активів у системах менеджменту; методичне забезпечення діагностування впливу активаторів інтелектуалізації систем менеджменту на управління персоналом промислових підприємств; концептуальну модель забезпечення сталого розвитку підприємств як основи формування соціальної відповідальності менеджменту; модель впровадження контролінґу інноваційної діяльності в практику господарювання промислових підприємств; напрямки управління персоналом в умовах побудови громадянського суспільства.
В 2018 році розпочато дві науково-дослідні роботи:
- «Прогнозування впливу креативної економіки на молодіжний ринок праці». № держреєстрації 0118U000411. Керівник НДР: Винничук Р.О.
- «Концептуально-методологічні засади економіки праці в умовах інтелектуального підприємництва та безпеки національної економіки». № держреєстрації 0118U000412. Керівник НДР: Андрійчук Ю.А.
Кафедра МПА здійснює наукову роботу за такими основними напрямами:
- підготовка кандидатських і докторських дисертацій аспірантами і пошукувачами кафедри;
- видання монографій та наукових статей, підручників і навчальних посібників;
- створення об’єктів права інтелектуальної власності та їх комерціалізація;
- участь викладачів, аспірантів та студентів кафедри у всеукраїнських, міжнародних та міжвузівських конференціях;
- наукова, госпдоговірна й грантова співпраця з підприємствами, організаціями, бюджетними установами та громадським сектором;
- участь у міжнародних семінарах та стажування викладачів кафедри в провідних навчальних закладах;
- залучення обдарованої студентської молоді до наукової роботи тощо.
З індивідуальними напрямами наукових досліджень професорсько-викладацького складу кафедри можна ознайомитися за посиланням. Координатори напрямів допоможуть Вам визначитися з сферою наукових інтересів та знайти відповіді на актуальні питання.