Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Директор МІОК Львівської політехніки взяла участь у річних нарадах Світового Конґресу Українців

6 вересня 2016, 10:25
МІОК Львівської політехніки

25–27 серпня 2016 року в Києві відбулися Річні загальні збори Світового Конгресу Українців (СКУ). У їхній роботі взяла участь Ірини Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, яка виголосила привітання від імені ректора Національного університету «Львівська політехніка», професора Юрія Бобала та від колективу МІОКу, а також виступила на круглому столі «Відзначення 50-ліття СКУ».

27 серпня 2016 року Світовий Конґрес Українців завершив свої триденні Річні загальні збори, які пройшли у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У Зборах, які офіційно відкрились 25 серпня 2016 року, взяли участь 184 делегати і гості із 26 країн світу.

Офіційна частина Зборів розпочалась молитвами, які провели Глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет та Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук), та вшануванням українських героїв, борців за незалежну Україну, після чого у виконанні Народної хорової капели «Дніпро» прозвучала пісня «Пливе кача».

Вітальне слово виголосив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Рівно ж учасників Зборів привітали Міністр культури України Євген Нищук, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України д-р Уляна Супрун, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка д-р Леонід Губерський, народні депутати України Рефат Чубаров, Валерій Пацкан та Іван Крулько, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» д-р Ірина Ключковська та проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка д -р Роман Гладишевський.

На адресу Зборів також надійшли письмові привітання від Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки та ректора Національного університету «Львівська політехніка» д-ра Юрія Бобала.

З доповіддю перед учасниками Зборів виступив Президент СКУ Евген Чолій, який наголосив на найголовніших аспектах виконаної праці та на головних пріоритетах для української діаспори на чолі з СКУ, які тепер спрямовані на те, щоб допомогти Україні захистити свою незалежність і територіальну цілісність.

Упродовж трьох днів учасники Зборів мали нагоду заслухати звіти про діяльність СКУ за минулий рік, а також обговорити шляхи майбутньої праці СКУ під час п’яти круглих столів: «Координація підтримки України», «Гуманітарні ініціативи СКУ в допомозі Україні», «Просування позитивного іміджу України», «Відзначення 50-ліття СКУ» та «Сприяння економічному розвитку України».

Після завершення триденної праці делегати прийняли резолюцію щодо майбутньої діяльності СКУ.

У рамках Зборів делегати на чолі з Президентом СКУ Евгеном Чолієм поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку і жертвам Голодомору та до стели Героїв Небесної Сотні.

Учасники Зборів також побували на вечорі з нагоди 25-ліття незалежності України, яке для них влаштував перший віце-прем’єр міністр – міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів.

«Річні загальні збори Світового Конґресу Українців були дуже успішними та дали напрямок праці на майбутнє», – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Делегати прийняли резолюцію, де, зокрема, зазначено:

«Річні загальні збори СКУ закликають:

а) велично відзначити 50-ліття СКУ у всіх країнах проживання української діаспори, які б охопили складові організації СКУ та всі українські громади діаспори, а також міжнародне співтовариство та

б) активно поширювати інформацію про досягнення СКУ за 50 років своєї діяльності, зокрема матеріали Міжнародного інституту освіти культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», у різних сферах життєдіяльності в діаспорі та в Україні».

Повний текст резолюції