Як відомо, 21 березня 2016 року відбулося розширене засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Його учасники обговорили і схвалили остаточну редакцію проекту закону України «Про освіту», який невдовзі буде внесений до парламенту на повторне перше слухання. Очевидно, його обговорення у сесійній залі викличе чимало дискусій. Яким буде закон після ухвалення його Верховною Радою? Це запитання хвилює нині не лише працівників середньої школи, а й коледжів.
З ініціативи проректора Львівської політехніки Романа Коржа, який опікується коледжами, що входять до структури університету, відбулася нарада очільників цих навчальних закладів, котрі висловили своє бачення нового закону.
Директор автодорожнього коледжу Михайло Брегін передав колегам текст законопроекту з порівняльною таблицею запропонованих і узгоджених положень документу. Ті, своєю чергою, висловили міркування щодо цього варіанту.
Найважливіше, що коледжі у запропонованому проекті закону визнано вищою професійною освітою, і вони й надалі готуватимуть молодших спеціалістів на базі 9-х класів. Передбачено збереження ступеневої освіти, можливість після закінчення коледжу продовжити навчання у ВНЗ за скороченою програмою підготовки.
Новий Закон, як наголошували учасники наради, повинен зберегти фінансування коледжів з державного бюджету. Це питання хвилює директорів з огляду на перипетії з фінансуванням профтехосвіти місцевими бюджетами. Вони висловилися також за прийняття окремого закону, який би детальніше регламентував діяльність коледжів у системі професійної освіти.
Учасники наради вирішили донести свої міркування до народних депутатів України, що представляють Львівщину, Івано-Франківщину і Хмельниччину (у цих областях розташовані коледжі Львівської політехніки) з тим, щоб під час обговорення вони обстоювали запропонований законопроект.