Філософія Лиса Микити яснітиме у наших душах: учні та педагоги ЛУФК зустрілися з професором Університету Іриною Фаріон

19 грудня 2016, 10:42
За матеріалами Освітнього порталу Львівщини

На зустріч із професором Національного університету «Львівська політехніка», доктором філологічних наук, політичним і громадським діячем Іриною Фаріон із нетерпінням чекали Львівського училища фізичної культури, адже збереглося в пам’яті спілкування річної давнини у знакову для кожного українця дату – День української писемності і мови. Тоді знайомство з пані Іриною перетворилось на осанну рідному слову.

Очікування не виявились марними. Знаний і незнаний Франко постав перед учнями і педагогами закладу через призму енциклопедичних знань та харизми пані Ірини. За неповну годину спілкування присутні перейшлися звивистими життєвими шляхами Франкової долі. Франко і книга, Франко і спорт, Франко і мова: цікаві маловідомі факти, глибокі роздуми, неординарні думки пані Ірини не залишили жодного байдужого серед слухачів. «Франко – це складна дорога українців до себе», – ця думка Ірини Фаріон стала головним меседжем розмови. А філософія Лиса Микити з однойменної казки вмотивувала усіх подивитись іншими очима на нібито читаний-перечитаний твір. На думку пані Ірини у «Лисі Микиті» Іван Франко написав програму нашої долі.

Резюмуючи сказане під час зустрічі, Ірина Фаріон підкреслила: «Ця розмова зробила нас спільниками з Франком».

Опісля ще довго не вщухали емоції: автографи, запитання, світлини на згадку про вишукане спілкування.