Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Ресурсний центр Університету для осіб з особливими потребами розповів про свою видавничу діяльність

19 вересня 2016, 16:09
Прес-служба Львівської політехніки

У рамках ХХІІІ Форуму видавців у Львові відбулася презентація діяльності Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка» в галузі книгодрукування Брайлем і забезпечення інклюзивної освіти незрячих учнів та студентів.

Присутніх на презентації тепло привітав проректор з науково-педагогічної роботи університету Роман Корж. Він розповів, що часто бере участь у подібних заходах і не раз бачив, як важко дітям з такими вадами реалізувати себе в житті. Дуже приємно, що саме у Львівській політехніці працюють фахівці, які допомагають їм стати на ноги. Промовець висловив щиру подяку всьому колективові Центру за таку потрібну і важливу роботу.

Серед присутніх на презентації були представники Українського товариства сліпих, директори навчальних та дошкільних закладів, вихователі, психологи, вчителі-дефектологи, батьки дітей з вадами зору. Вони представляли не лише Львівщину, а й Волинську, Тернопільську та Миколаївські області, а також місто Київ.

Очільниця Ресурсного центру Оксана Потимко зізналася, що спочатку не вірила, що новостворена установа зможе так розвинутись і так багато зробити, аби допомогти незрячим діткам. Вона пригадала, як на її заклик посприяти діяльності Центру прихильно відгукнувся ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало. І ось уже впродовж 5 років дружний, талановитий і небайдужий колектив, що налічує лише чотири штатні працівники, активно й цілеспрямовано проводить цю вкрай важливу роботу. Зокрема, готувати та редагувати необхідний матеріал для виходу у світ видань шрифтом Брайля директорові Центру допомагають Катерина Івашутіна, Марта Сидоряк та технік Петро Хімка, який сам є незрячим.

Специфіка навчання сліпих дітей полягає у тому, щоб вони набули навичок навчатися у звичайній школі. Спочатку у Центрі навчалася лише одна дитина, а тепер – їх десятки з багатьох регіонів України. Функціонують тут також індивідуальні форми навчання.

Оксана Потимко розповіла про основні напрями діяльності Центру й ґрунтовно описала і продемонструвала технічні прилади, які працівники використовують у роботі. Вона показала нову студію звукозапису, в якій озвучують літературу, та розповіла про книжку у форматі «Дейзі». «Дейзі книжка» – це звичайна аудіо-книга, яка за допомогою спеціального пульта допомагає знайти потрібну сторінку в підручнику. Ця інновація є дуже важливою, оскільки у брайлівських підручниках сторінки не збігаються зі сторінками звичайних підручників.

Книжкові новинки Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами були успішно представлені на ХХІІІ Форумі видавців, де отримали численні позитивні відгуки читачів.