6 жовтня 2016 року в межах авторського проекту Ірини Фаріон «Від книги до мети» відбулася презентація видання творів Дмитра Донцова в 10 томах за участі Олега Багана та Ярослава Радевича-Винницького.
Зустріч розпочалася з вшанування пам’яті випускника історичного факультету 2013 року Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, свободівця-націоналіста, майданівця, добровольця батальйону «Січ» та підрозділу «Карпатська Січ», щойно місяць як офіцера Збройних Сил України 93-ї ОМБ Мирослава Мисли, який загинув 2 жовтня 2016 року біля села Кримське, що на Луганщині.
– Мирослав захоплювався творчістю Донцова. Останній його пост у соціальних мережах – це анонс нашої із вами зустрічі, датований убивчою датою і часом ночі: 2 жовтня, 2 година 23 хвилини. Ось так страшно зійшлося сьогодні життя і смерть, безсмертя і смерть. Можливо, у цьому залі є ті, які кажуть: боротьба на фронті – за кого і за що? То Мирослав відповідав так: «Я знаю за що я борюсь, і я знаю за що я загину, – зазначила доктор філологічних наук Ірина Фаріон.
Викладач Микола Зубков, який знав Мирослава ще з університетських лав, своєю чергою повідомив:
– Мирослав відкрив для себе постать Юрія Шевельова, який казав ще у 1954 році, що є три найстрашніші вороги для української державності – Москва, кочубеївщина (тобто зрадництво), меншовартість. Мислик, як я його називав, постійно себе вдосконалював, гартував, виховував… Як він боявся помилитися в чомусь, уточнити, але це людина, яка повсякчас зростала. Ніякі епітети не замінять сьогодні матері сина, але ми будемо пам’ятати Мислика, будемо продовжувати цю справу, і Україна постане!
Олег Баган розповів про Дмитра Донцова – головного ідеолога українського інтегрального націоналізму, праці якого стали ідейним зразком усього життя для Мирослава Мисли: «Взявши видання творів Дмитра Донцова в 10 томах, читачі зможуть простежити той інтелектуальний філософський потенціал, який він заклав у свою творчість». Саме цим виданням, за словами Олега Багана, вдалося розвіяти кілька негативних міфів, які виникли навколо постаті Дмитра Донцова.
– В такому форматі наше видання відкриває Донцова людиною передовсім дуже принциповою. Кожна стаття написана відкрито, бойовито, критично. Він бачив зло, бруд, зраду, тюхтійство, примітивізм – і він це викидав, викривав, вичищав у нашій культурі, у нашому мисленні, не знаючи, що йому за це буде. Як це було сміливо в той час написати таку статтю. Він як публіцист, як вчитель нації ніколи не боявся стати на ось цю найвідповідальнішу позицію передової боротьби і прийняти на себе удар, перший постріл. Таким самим був і Мирослав Мисла, – наголосив Олег Баган.
Літературний редактор цього грандіозного видання Ярослав Радевич-Винницький зауважив:
– Кожне слово переглянуте, продумане і впорядковане, щоб читач міг правильно зрозуміти це слово. Це дуже важливо. Також я мав зберегти його ідеальний стиль, адже це класика української політології.
На завершення Ірина Фаріон подарувала гостям, які зробили таку колосальну працю, на знак величезної поваги пісочні годинники – символи влади над часом.
Фото із сайту «Від книги до мети»