Журналісти Львівської політехніки побували на екскурсії в музеї «Русалки Дністрової»

23 жовтня 2016, 10:58
Божена Іваницька, кафедра ЖЗМК Львівської політехніки

Журналісти першого курсу Національного університету «Львівська політехніка» побували на екскурсії в музеї «Русалки Дністрової» (філія Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького) – музей історії найвизначнішої книги галицьких українців і діяльності громадсько-культурного угруповання «Руська Трійця».

Експозиція музею розміщена у дзвіниці Святодухівської церкви – бароковій пам’ятці XVIII ст. Від 1783 року церква Святого Духа була передана греко-католицькій Духовній семінарії, де навчалися видатні діячі української культури, учасники гуртка «Руська Трійця» – Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич та Яків Головацький.

Експонати музею розповідають про дослідницьку, літературну, публіцистичну та видавничу діяльність «Руської Трійці». В експозиції представлені документи, які докладно висвітлюють історію видання першого галицького альманаху «Русалка Дністрова», надрукованого у м. Буда 1837 р.