Науковців Львівської політехніки залучили до моніторингу стану карстових процесів на Стебницькому руднику

6 жовтня 2017, 14:46
За матеріалами сайту ЛОДА

Львівська обласна державна адміністрація з метою моніторингу сучасного стану, виявлення та попередження карстових процесів у межах гірничого відводу рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» залучила наукові інститути та проектні організації – Національний університет «Львівська політехніка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ТзОВ «Інститут «Гірхімпром».

За результатами обстеження, інструментальних досліджень та попереднього моніторингу вчені надали однозначні висновки про причини просідання земної поверхні – невиконання заходів консервації рудника, що спричинило руйнування ціликів та утворення провалу.

Для отримання детального прогнозування небезпечних техногенних явищ карстового походження науковці пропонують:

• провести виміри рівня розсолу в стовбурах;
  • обстежити водозахисні перемички;
  • здійснити гідрохімічне опробування розсолів у хвостосховищі;
  • проаналізувати результати маркшейдерських спостережень по реперних станціях;
  • виконати експрес метод природного імпульсного електромагнітного поля землі усієї території з метою оконтурення зон напружено-деформованого стану гірських порід;
  • встановити додаткові станції глобальної навігаційної супутникової системи на території активізації карсту;
  • провести виміри висотних зміщень на Бориславському геодинамічному полігоні.