Радійте, студенти, але не всі: Кабінет Міністрів України підвищив стипендії студентам вищих навчальних закладів

16 листопада 2017, 09:41
Ігор Галущак, прес-служба Львівської політехніки

Причина для радості полягає в тому, що Кабінет Міністрів України, як це традиційно заведено, «заднім» числом, з 1 листопада цього року, підвищив соціальні стипендії студентам вищих навчальних закладів на 18%.

«15 листопада на своєму засіданні Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до пункту 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою підвищено з 1 листопада 2017 року розмір соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів на 18%», – йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

Згідно з цією інформацією, на засіданні в середу уряд підвищив з 1 листопада розмір соціальних стипендій для студентів вищих навчальних закладів III рівня акредитації – з 750 грн. до 890 грн., III–IV рівнів акредитації – з 1000 грн. до 1180 грн., а для студентів вищих навчальних закладів I–IV рівнів акредитації з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів вищих навчальних закладів, котрі в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьківської опіки, – з 2000 грн. до 2360 грн..

Водночас, за словами заступника міністра фінансів Сергія Марченка, його відомство планує в 2018 році зменшити кількість одержувачів стипендій до 25%, а до 2020 року – до 15%. Нагадаємо, сьогодні стипендії отримують 40–45% студентів. Ось такий «подарунок» отримали вони до свого свята.