![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/illustration_wide/public/news/2017/11/02/illustrations/img6804t.jpg?itok=00lgLT_y×tamp=1509615199)
27 жовтня в Інституті комп’ютерних технологій, автоматики та метрології відкрили дві нові лабораторії – в аудиторії 702 сьомого корпусу компанія Cypress обладнала лабораторію віртуальних вимірювальних засобів та програмування, а в 705-ій працює навчально-дослідницька лабораторія, обладнана німецькою фірмою ifm electronic у координації з організацією HOPE (допомога дітям).
Символічну стрічку в першій урочисто перерізали проректор із наукової роботи Львівської політехніки професор Наталія Чухрай, директор ІКТА доцент Микола Микийчук, керівник компанії Cypress в Україні Біл Селевський.
– Завдяки сучасному обладнанню, яке надала фірма Cypress на суму близько 20 тис. доларів, – деталізував її співробітник доцент кафедри інформаційно-вимірювальних технологій Андрій Озгович, – студенти зможуть готувати дипломні роботи, курсові проекти і займатись у позанавчальний час. Тут викладачі провадитимуть два великі навчальні курси: вивчення мікроконтролерів фірми Cypress та курс автоматизованого тестування. Навчання на такому обладнанні має бути дуже ефективним і продуктивним, після нього студенти зможуть вільно знайти роботу чи відкривати стартапи.
Для компанії тісна співпраця з університетами, зокрема відкриття навчальних лабораторій – нормальна співпраця.
– Львівська політехніка є дуже важлива для нас, оскільки саме цей університет дав нам багатьох працівників, – наголосив Біл Селевський. – Допомагаючи з обладнанням, ми допомагаємо готувати інженерів і хочемо продовжити це надалі, допомагаючи собі і загалом українській економіці.
Відкриваючи лабораторію (а такі події на кафедрі відбуваються чи не щомісяця), завідувач кафедри інформаційно-вимірювальних технологій професор Богдан Стадник наголосив на тяглості наукових традицій:
– Кафедрі нині 98 років. Протягом свого наукового життя вона мала два державні еталони: еталон електрорушійної сили й еталон електричного опору (автор – доцент Володимир Кочан). Крім цього, ми брали активну участь у міжнародних проектах Vega і Fobos, де вимірювали температуру на інших планетах, які розташовані недалеко від нас. Маємо патент на еталон температури (автор – професор Св’ятослав Яцишин).
Директор ІКТА професор Микола Микийчук у продовження теми сказав:
– Кафедрі незабаром сто років – за ці два роки ми повинні оновити всі лабораторії. Я впевнений, що цей цінний подарунок дасть великий ефект у підготовці українських інженерів і великий здобуток для фірм ІТ-галузі, які використовують засоби вимірювання зокрема.
Лабораторія у 705-ій – це первинні перетворювачі фізичних величин і методи та засоби вимірювання неелектричних величин. За словами професора Богдана Стадника, їх уже використовують для підготовки студентів.
Меценатам вручили подяки від Політехніки за великий і безкорисливий внесок – оснащення кафедри ІВТ сучасними мікроконтролерами (Білу Селевському) і сучасними сенсорами неелектричних величин (Камілі Машковій, генеральному представникові фірми ifm у Східній Європі).
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6762.jpg?itok=3F2S4NuK×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6766.jpg?itok=uNBS7o25×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6769.jpg?itok=isD3kYnm×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6773.jpg?itok=xZc0glIX×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6776.jpg?itok=9OGxQPlD×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6779.jpg?itok=7mIxaYSr×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6790.jpg?itok=fg3r_gDu×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6797.jpg?itok=cVqNiG2q×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6800.jpg?itok=RAyAoBgl×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6801.jpg?itok=lMcpLTRW×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6802.jpg?itok=JD-9Kz7l×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6804.jpg?itok=0KQYfiRJ×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6806.jpg?itok=8cqQIYKf×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6810.jpg?itok=mwgSb5-Q×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6816.jpg?itok=WCeD7kQF×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6820.jpg?itok=rZsHrWg3×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6826.jpg?itok=8J-Iw-V9×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6832.jpg?itok=QS-M_TGn×tamp=1509615199)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2017/11/02/gallery/img_6840.jpg?itok=Qwyfhl-h×tamp=1509615199)