За участю студентів-реставраторів Університету відновлюють цвинтар у вже неіснуючому бойківському селі

11 жовтня 2017, 15:00
За матеріалами сайту «Форпост»

Завдяки старанням небайдужих людей вдалося провести перші відновлюванні роботи на прицерковному цвинтарі неіснуючого прикордононого бойківського села Смільниця Старосамбірського району на Львівщині. «Перші результати можна помітити неозброєним оком», – повідомив Тарас Радь, керівник Центру дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя УКУ.

За його словами, завдяки професійній допомозі студентів-реставраторів з Національного університету «Львівська політехніка» під керівництвом доцента Олени Стасюк із землі підняли і встановили дев’ять кам’яних надгробків. Також тривають роботи з перекриття цегляної дзвіниці та встановлення по периметру цвинтаря дерев’яного паркану.

Для завершення відновлюваних робіт на цвинтарі у Смільниці необхідно завершити професійну реставраційну роботу з кількома надгробками, що заплановано провести у травні 2018 року. Також тут заплановано встановити інформаційні таблиці про історію села Смільниця та дерев’яної церкви, що не збереглася.