Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Співпраця триває і розвивається: німецькі студенти і політехніки проходять геодезичну практику у Львові

30 серпня 2018, 08:54
Катерина Гречин, тижневик «Аудиторія»

Днями на площі поблизу пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому можна було побачити кілька молодих людей, які спостерігали за польотом безпілотного апарата.

Як виявилося, це були німецькі студенти других – четвертих курсів Вищої школи Нойбрандербурга Максиміліан Гросе, Кароліна Буджок, Артурас Оснак, Марія Раделес, Оскар Цеґенхаген, Андре Шмольд та Домінік Хак. Спільно зі студентами-геодезистами з Політехніки вони проходили черговий етап своєї навчальної практики. Безпілотним літальним апаратом керував із пульта інженер ГНДЛ-18 Форат Аль Алусі. Після польових робіт німецькі студенти працювали в лабораторії, опрацьовували знятий апаратом пам’ятник.

– Із німецькими колегами співпрацюємо в різних напрямах освіти й науки вже 12 років, – говорить заступник директора ІГДГ професор Ігор Тревого. – Маємо спільні публікації, експерименти, виступи на міжнародних конференціях. А ось наші студенти їдуть до Німеччини на навчання, стажування чи науково-навчальну практику щороку. Вони працюють там із новітнім геодезичним обладнанням, технологіями, відвідують геодезичні наукові установи, беруть участь у різних процесах вимірювань. Аналогічно й німецькі студенти приїжджають до нас на науково-навчальну практику. Нинішні німецькі студенти-бакалаври трошки старші від наших, бо рік вчаться, а рік заробляють кошти на навчання. Ми ознайомили їх із тими технологіями, що є в нашому інституті і які вивчають наші студенти. Звичайно, німецькі студенти працюють з безпілотним літальним апаратом. Та наші мають можливість вивчати більше моделей БПЛА. Німцям цікаво було ознайомитися з нашою геодезичною школою, відомою в Україні й світі.

– На практиці у Львівській політехніці ми вперше, – розповідає Артурас Оснак, староста німецьких студентів. – Займалися у Львові тим, чого не вчили в своєму університеті. Зокрема, провадили високоточне геометричне нівелювання та супутникові вимірювання, на компараторі визначали точність нанесення поділок нівелірних рейок, відвідали сейсмічну станцію у Львові, яка слідкує за землетрусами на всій планеті. Нам дуже сподобався університет як ззовні, так і в приміщеннях. Вдячні викладачам, які допомогли працювати з новими для нас приладами. Вечорами разом із студентами Інституту геодезії знайомилися з містом. Нам все дуже сподобалося, особливо стара архітектура Львова. Мені хотілося б ще раз приїхати до Львова на практику.

До речі, у вересні п’ять магістрів Інституту геодезії навчатимуться в Німеччині за програмою подвійних дипломів. Там же на геодезичних фірмах і в наукових закладах вони виконуватимуть кваліфікаційні магістерські роботи. Політехніки сподіваються, що не лише наші студенти, а й німецькі приїжджатимуть до нас на навчання за програмою подвійних дипломів. Окрім цього, ведуть перемовини і про те, щоб вони вступали в аспірантуру до Львівської політехніки.