У Львівській політехніці відбувся перший випуск фахівців із сертифікації енергетичної ефективності будівель

21 грудня 2018, 14:18
Прес-служба Львівської політехніки

15 листопада 2018 року в Інституті адміністрування та післядипломної освіти Національного університету «Львівська політехніка» було вперше організовано курси підвищення кваліфікації «Сертифікація енергетичної ефективності будівель». А днями відбувся випуск фахівців цієї надзвичайно важливої нині сфери. Адже цей вид енергетичного аудиту дозволяє проводити аналіз інформації щодо фактичних і проектних характеристик різноманітних інженерних систем, оцінювати відповідність розрахункового рівня енергоефективності будівель встановленим мінімальним вимогам. Вони також подають свої технічні та економічно обґрунтовані рекомендації з поліпшення цієї роботи тощо. Йдеться, зрештою, про важливу стратегічну складову в утвердженні енергетичної незалежності України.

Із успішним завершенням навчання нових аудиторів з енергозбереження привітали голова атестаційної комісії, проректор з навчально-виробничої роботи університету Володимир Крайовський, завідувач кафедри теплогазопостачання і вентиляції Інституту будівництва та інженерії довкілля Василь Желих та директор Інституту адміністрування та післядипломної освіти Віктор Яськов. Вони, зокрема, наголосили, що курси, які діють у Львівській політехніці, – по-суті єдині на теренах Західної України.

Кваліфікаційні сертифікати отримали дев’ять слухачів, які представляють різні регіони України – Львівщину, Закарпаття, Івано-Франківщину, Волинь. Один зі здобувачів сертифікату Василь Дутко новообраному фаху навіть присвятив вірш:

Зима тепла не дасть в кредит
І буде мати рацію.
Даєш енергоаудит!