![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/illustration_wide/public/news/2018/10/16/illustrations/22t.jpg?itok=2TsZGKq9×tamp=1539692457)
11 жовтня 2018 року відповідно до наказу ректора від 02.08.2018 року № 400-1-03 відбулося протипожежне тренування в гуртожитку № 4 студентського містечка Національного університету «Львівська політехніка» по вул. Сахарова, 25, у місті Львові.
Тема тренувань: «Дії обслуговуючого персоналу та учасників навчально-виховного процесу з організації гасіння умовної пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння, внутрішнього протипожежного водогону та проведенням евакуації людей, документів та майна при взаємодії з пожежно-рятувальним підрозділом».
Навчальні цілі:
- відпрацювання навичок персоналу з гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння;
- досягнення злагодження в спільних діях обслуговуючого персоналу та учасників навчально-виховного процесу при виникненні пожежі в приміщеннях гуртожитку та ліквідації її наслідків при взаємодії з представниками пожежно-рятувального підрозділу;
- ознайомлення обслуговуючого персоналу та учасників навчально-виховного процесу з технічними можливостями основної пожежної техніки, її вузлів і агрегатів, яка знаходиться на озброєнні пожежно-рятувального підрозділу;
- визначення необхідних заходів щодо коригування Плану евакуації на випадок пожежі в гуртожитку.
Склад учасників тренувань: керівний склад, інженерно-технічний персонал та коменданти гуртожитків студентського містечка, співробітники та студенти гуртожитку № 4, працівники Служби пожежної безпеки, відділів головного механіка та головного енергетика, керівний склад відділу з питань цивільного захисту університету, керівник газової служби, представник відділу охорони праці університету, пожежне формування.
Етапи протипожежного тренування:
- підготовка, оголошення теми та мети тренувань, оперативної обстановки з виникненням пожеж в Україні та області і їх причини;
- подання сигналу тривоги для евакуації мешканців з гуртожитку при надзвичайній ситуації (пожежі), евакуація, інструктаж;
- вимкнення електроенергії, подачі газу, прокладання рукавної лінії від внутрішнього протипожежного водогону, прибуття пожежно-рятувального підрозділу;
- оперативне розгортання пожежно-рятувального підрозділу;
- проведення розвідки та гасіння умовної пожежі особовим складом пожежно-рятувального підрозділу;
- теоретичне вивчення будови вогнегасників, принципу їх дії та практичне відпрацювання роботи вуглекислотного вогнегасника;
- ознайомлення присутніх з оперативно-тактичною характеристикою пожежної автоцистерни та підведення підсумків протипожежного тренування.
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/1.jpg?itok=SukzVIQC×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/2.jpg?itok=8e2zIeAe×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/6.jpg?itok=lg3hmRI2×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/9.jpg?itok=EgfhJw2X×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/10.jpg?itok=jJFHWqa7×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/11.jpg?itok=RjC2_TLx×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/13.jpg?itok=0XWtK5Pf×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/15.jpg?itok=wEO1wEg2×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/16.jpg?itok=YcDfLGdM×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/17.jpg?itok=MRCSYTC3×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/18.jpg?itok=BIzIt51y×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/19.jpg?itok=gPFyY1Yu×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/20.jpg?itok=l39W3i8k×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/21.jpg?itok=dzzFApTW×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/22.jpg?itok=KnCiYNga×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/23.jpg?itok=uGRWnhVz×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/27.jpg?itok=wwimqiQw×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/31.jpg?itok=4fEE8f3R×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/33.jpg?itok=DkTV9Rxi×tamp=1539692457)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2018/10/16/gallery/35.jpg?itok=8LgVjvVp×tamp=1539692457)