Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Волонтерство не мода, а духовна потреба: у Львівській політехніці відбувся захід із вшанування волонтерів

15 березня 2018, 12:03
Прес-служба Львівської політехніки

У наближенні до Великодня і в час Великого посту, коли особливо актуальною стає тема милосердя і любові до ближнього, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» провів зустріч під девізом «Волонтерство як духовна потреба». Організатори мали на меті зруйнувати певні стереотипи про нібито тотальне розчарування та зневіру в українському суспільства. На зустрічі також віншували найактивніших волонтерів і волонтерок, які нині багато допомагають сім’ям загиблих героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.

Директор Інституту Ірина Ключковська, що теж займається волонтерством, зазначає:

– На щастя, маємо тисячі й тисячі людей в Україні та поза нею, які відчувають духовну потребу допомагати, підтримувати, жертвувати. Їх тисячі. Ними багатий український світ. Усюди, де є українці у світі, є добра воля творити добро для ближнього. Однією з таких подвижниць є Анна Хранюк.

Пані Анна – українка за походженням, до речі, дочка відомого літературознавця із Польщі Миколи Сивіцького. Водночас вона – відомий музикант, перекладач, багаторічний викладач української мови в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані, співорганізатор щорічного фестивалю «Українська весна». Ця знана громадська діячка нині активно займається волонтерською діяльністю, підтримуючи сім’ї героїв Небесної Сотні, учасників АТО, постраждалих у війні з Росією, а також гостинно приймає їх на відпочинок у своєму обійсті.

– Нам колись також допомагають добрі люди, – наголосила під час зустрічі Анна Хранюк. – Добро передається також у генах. Вірю, що українські діти, яким ми даємо трошки радості, колись стануть добрими людьми, які будуватимуть щасливу державу Вкраїну.

Волонтерство стало справою честі і духовною потребою не лише для Анни, але й для тисяч людей, про що говорили проректор Львівської політехніки Роман Корж, громадські діячі, волонтери, представники церкви з України та з-за кордону. Звернулася до присутніх із вдячним словом й авторка поезії «Мамо, не плач» Оксана Максимишин-Корабель із Португалії.