Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

«Як плануєте відпочивати влітку?»: розповідають студенти Львівської політехніки

13 липня 2018, 09:04
Анастасія Мозгова, тижневик «Аудиторія»

Коли літо починає асоціюватися із невизначеністю, а відпочинок стає ймовірністю, а не закономірністю, це означає, що ви остаточно подорослішали. Минулого літа я завантажила себе роботою настільки, що жодного разу навіть не проходила повз водойму. Постійна перевтома, стреси, фізичне й нервове виснаження не змусили довго на себе чекати, тому цьогоріч такої помилки я не припущуся.

Перевтома, нервування, виснаження й відсутність відпустки можуть стати причиною виникнення хвороби, наприклад виразки. Також частим наслідком трудоголізму є гормональний збій, який змінює роботу всього організму. Медики б’ють на сполох – трудоголіки найчастіше страждають від постійних депресій, стресів, хронічних захворювань. Ви працюєте понад 10 годин на добу? Вітаю – ваш імунітет дедалі більше знижується. У японській мові існує термін «кароші», який використовують на позначення смерті від перепрацювання, оскільки за останній десяток років смерть на робочому місці стала звичним явищем, до слова, не лише в Японії.

Отож відпустка не просто потрібна, вона життєво необхідна! Так, гроші важливі, без них важко дати раду в сучасному світі, але хворій людині – ще складніше. Інша справа – відпочивати, на жаль, також витратно й навіть дорого, тому не кожен може дозволити собі море чи, тим паче, закордон. Проте варто пам’ятати, що прогулянка парком чи пікнік у лісі однозначно принесуть більше користі для вашого фізичного й психічного здоров’я, ніж сидження перед монітором. Викроїти час для себе й посидіти в тиші, почитати книгу – також хороший варіант, особливо для тих, хто працює безпосередньо з людьми й втомився від постійних розмов і шуму. Варіанти відпочинку є, можливість – також (не вірте відмовкам) – було би бажання.

Богдан Турчин, студент четвертого курсу Інституту архітектури:
«Купуватиму путівку за кордон»

У мене нині ненормований графік – я вступаю в магістратуру, навчаюсь на військовій кафедрі, тому не знаю. Якщо вдасться кудись поїхати – придбаю путівку в останній момент, попередніх років купував її за місяць-два. Загалом надаю перевагу відпочинку на морі – у Болгарії, Туреччині, Чорногорії. Карпати також люблю. Користуюся послугами туроператорів – це надійніше, до того ж у розпал сезону складно знайти житло самотужки.

Василь Мартинів, студент другого курсу Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій:
«Поїду на море»

Напевно поїду на наше море, поїздку буду організовувати самостійно. Також люблю Карпати. Можна ще поїхати за місто – у Зимній Воді є озеро або на Задорожнє. Стосовно загальних планів на літо – хочу знайти тимчасову роботу, бажано за спеціальністю.

Вадим Жулавський, студент другого курсу Інституту архітектури:
«Все літо працюватиму»

Особливо відпочивати не збираюся. Нині активно працюю над своїм майбутнім статусом, тому все літо працюватиму. Щодо вихідних, то біля мого дому є санаторій – там я й перебуваю найчастіше. Найбільше люблю відпочинок на природі – просто побути наодинці зі собою.

Олена Сувала, студентка третього курсу Інституту гуманітарних і соціальних наук:
«Відпочиватиму в Жовкві»

Наразі працюю за спеціальністю, тому поїхати кудись відпочити немає можливості – хіба аж у грудні. Ось такі канікули. Проте нещодавно відкрила для себе новий заклад – спа-салон «Акварель» у Жовкві, тому досить часто на вихідних їжджу туди. Для тих, хто працює, – це реальний шанс відпочити. Найбільше люблю спокійний відпочинок – полежати, позасмагати, зібратися з думками, бо робота дуже напружена.

Андрій Князь, студент четвертого курсу Інституту архітектури:
«Поїду до Німеччини на заробітки»

Наразі я зайнятий вступом в магістратуру. У серпні поїду до Німеччини – «на помідори», буду заробляти гроші. Найбільше люблю активний відпочинок – гори, хайкінг, їзду на велосипеді. До турфірм не звертаюся, бо це значно дорожче – все організовуємо з друзями власними силами.