Перші наукові магістри кафедри ЕКС Інституту енергетики та систем керування захистили дипломні роботи

5 червня 2019, 15:42
Ірина Мартин, тижневик «Аудиторія»

Випускники наукової магістратури кафедри електромехатроніки та комп’ютеризованих електромеханічних систем ІЕСК захистили дипломні роботи.

Десятеро студентів упродовж двох років навчалися в науковій магістратурі. І сьогодні вони перед поважною комісією представили свої роботи. Мар’ян Лучко самотужки виготовив автономну сонячну систему з вільним трекером і координатним налаштуванням, що дає змогу стежити за сонцем. Олексій Мандрика продемонстрував цікаве розроблення системи керування автономною вітроенергетичною установкою зі системою нагромадження електричної енергії, що реалізовано у вигляді акумуляторної батареї та суперконденсаторного модуля. А Василь Косюк, використовуючи сучасні модельні середовища, дослідив копальний механізм, ураховуючи окружність механічної частини. Тож дипломні проекти цікаві та різні – з великим науковим здобутком, а також із практичним спрямуванням.

– Навчання перших наукових магістрів оцінюю позитивно. Звісно, доводиться критично відбирати вступників. Із такими студентами можна виконувати роботи на рівні початкових наукових досліджень, – каже виконувач обов’язків завідувача кафедри Ігор Щур.