![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/illustration_wide/public/news/2019/03/07/illustrations/viberimage2019-02-26234201.jpg?itok=FEMLq8V9×tamp=1551955155)
Нещодавно проректор з наукової роботи Львівської політехніки Наталя Чухрай та професор кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва Ігор Олексів побували у Кінгстонському університеті (Велика Британія). У рамках програми візиту ― зустрічі з першим віце-ректором, з керівником бізнес-школи та її представниками, науковцями університету. Вдалося провести кілька переговорів на стратегічному рівні, побачити, як університет розвивається у різних напрямах ― науковому, інноваційному, підприємницькому, відвідати стартап-школу, технопарк, докторську школу, побувати в асоціації, яка надає акредитаційні послуги університетам і бізнес-школам.
Львівська політехніка співпрацює з Кінгстонським університетом за програмою « Еразмус+» три роки. За цей час близько 40 викладачів Політехніки побували у Кінгстонському університеті з різними візитами, 19 студентів пройшли відбір на семестрове навчання. Участь у проекті дає можливість нашому університету вивчати британський досвід, працювати над поліпшенням якості освітніх послуг, наукових напрямів і підприємницьких проектів.
― Усе починалося з маленького проекту, ― розповідає професор кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва ІНЕМ Ігор Олексів, який був серед перших учасників разом зі своїми колегами ― доценткою Вікторією Харчук, асистенткою, а тоді ще студенткою Оленою Угольковою.
До проекту долучився проректор Олег Давидчак і завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту ІАПО професор Назарій Подольчак. Цей перший маленький проект передбачав мобільність викладачів, удосконалення
освітніх програм. З нього зародилися три нині чинні проекти, які передбачають: двосторонню мобільність науковців двох університетів; мобільність наших студентів, тобто семестрове навчання у Кінгстонському університеті; стажування англійських студентів на українських підприємствах.
Також діє проект для магістрів Creative Spark, яким курує професор Подольчак. Це все сприяє саморозвитку, науковій співпраці, а також удосконаленню системи розвитку якості. Зрештою, дослідження, які здійснила та апробувала в Кінгстонському університеті Вікторія Харчук, стали основою її докторської праці. Розповідає Вікторія Харчук:
― Коли ми вперше побували в британському університеті, то доволі швидко зрозуміли, що якщо хочемо якісних змін в освіті, науці, зрештою, в країні, треба, щоб якомога більше наших колег їхали за кордон по досвід. Тому вирішили писати проекти з мобільності. За три роки у партнерстві з Кінгстонським університетом і зокрема з доктором Аланом Флаверсом, який у цьому університеті курує програму «Еразмус» , нам дуже багато вдалося здійснити.
Тричі наші проекти вигравали і здобували фінансування. На сьогодні маємо різну співпрацю, зокрема наші викладачі читають там лекції британським студентам.
Британські викладачі, коли приїжджають до Політехніки, читають лекції не лише студентам, а й аспірантам. Одна з останніх ― присвячена сучасним методам дослідження. Один із їхніх семінарів був присвячений практичним порадам про те, як публікуватися за кордоном. А кілька місяців тому професор бізнес-школи Кінгстонського університету провів спільний семінар із нашими науковцями та викладачами.
Олена Уголькова зауважила, що українських студентів у британському університеті захоплює студентоцентровість ― коли викладачі зважають на їхню думку. І після повернення з Кінгстона змінюють вимоги до викладання і викладачів. Там вони побачили застосування різноманітних інструментів активного навчання і прагнуть отримати це тут. Вже певний час ідеться про міжнародну акредитацію хоча б однієї спеціальності чи навіть цілого інституту у Львівській політехніці. На думку Вікторії Харчук, це дало б нам більше іноземних студентів, зокрема китайців, які у виборі закордонного навчання зважають на такий чинник.
На сьогодні співпраця з Кінгстонським університетом ― найбільший проект „Еразмус+“ не лише у Львівській політехніці, а й в Україні. Хочеться нагадати, що окрім ІНЕМ, з Кінгстонським університетом активно співпрацює ІІМТ, зокрема кафедра ПМОМ, про що не раз писала „Аудиторія“.
― 23 травня у Львівській політехніці відбудеться підсумкова зустріч учасників проекту. Прибудуть усі причетні до цього з Львівської політехніки та Кінгстонського університету. Хочу тим анонсом запросити всіх зацікавлених у міжнародних навчаннях і стажуваннях, зокрема студентів, ― підсумовує проректор Наталя Чухрай.
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/03/07/gallery/viber_image_2019-03-06_16.51.23.jpg?itok=YDSvt4RZ×tamp=1551955155)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/03/07/gallery/viber_image_2019-02-26_23.42.01.jpg?itok=P05ilfLj×tamp=1551955155)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/03/07/gallery/viber_image_2019-03-06_16.47.06.jpg?itok=0N0XUGLU×tamp=1551955155)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/03/07/gallery/viber_image_2019-03-06_16.48.10.jpg?itok=yAe9Vi9v×tamp=1551955155)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/03/07/gallery/viber_image_2019-03-06_16.48.19.jpg?itok=9GvJ6Y5e×tamp=1551955155)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/03/07/gallery/viber_image_2019-03-06_16.50.56.jpg?itok=VHOsdVuR×tamp=1551955155)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2019/03/07/gallery/52757246_920958231435506_1423581749371207680_n.jpg?itok=LusfyAd8×tamp=1552468860)