Чисельність рельєфно-крапкових книг для незрячих дітей вкотре зросте. Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка», який є одним із чільних осередків України з книгодрукування шрифтом Брайля, отримав новий брайлівський принтер.
Складне й дороговартісне обладнання для Ресурсного центру Університету придбала гуманітарна служба Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.
– Восени 2018 року Львів відвідали представники гуманітарної служби Церкви, яких привабили і зацікавили унікальні напрацювання команди Ресурсного центру Львівської політехніки. Серед інших потреб – новий принтер Брайля, вартість якого сягає майже 200 тисяч гривень. Адже львів’яни друкують рельєфно-крапкові книги не лише для потреб міста, а й усієї України. Всю роботу здійснюють на офісному принтері, щомісяця публікуючи чималі тиражі творів для дітей. Так, у 2019 році Ресурсний центр Львівської політехніки планує надрукувати 23–25 нових видань накладом від 30 до 60/80 примірників, – розповіла Оксана Потимко, громадський діяч, керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Львівської політехніки.
З її слів, для порівняння, інші українські центри книгодрукування брайлем (їхня чисельність сягає чотирьох) публікують від 2–3 до 7–8 книг щороку, накладом 2–10–30 примірників.
Торік завдяки фінансовій підтримці Львівської міської ради всі 17 дитячих бібліотек Львова отримали по 10 найменувань книг сучасних авторів та українських класиків, надрукованих шрифтом Брайля і доповнених аудіоверсією, а одна книга має ще й мультик з аудіодискрипцією – спеціальним коментарем. Загалом це 221 книга, які в бібліотеках міста можуть читати незрячі діти. Публікували всі книги у Ресурсному центрі освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».