Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Вчена рада Львівської політехніки затвердила кандидатури на здобуття державних премій

1 березня 2019, 09:22
Ірина МАРТИН, Тижневик «Аудиторія»

Вчена рада Львівської політехніки затвердила кандидатури авторського складу спільних наукових робіт, висунула комп’ютеризований навчально-методичний комплекс та дослідження молодої науковиці на здобуття державних премій.

Науковці львівської політехніки Володимир Павлиш, Дмитро Федасюк, Ніна Гайдук та очільниця Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій осіб з особливими потребами Оксана Потимко ввійшли до авторського складу роботи «Інтегроване інформаційно-освітнє середовище та реабілітаційні заходи для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти осіб з особливими освітніми потребами», спільної з Харківським національним університетом радіоелектроніки. Це зумовлено, зокрема, тим, що Львівська політехніка має вагомий досвід у напрацюванні розв’язання проблем доступності вищої освіти для людей з особливими потребами ― понад два десятки років у нас готують фахівців зі соціальної роботи; Львівська політехніка також є осередком, що дозволяє здійснювати міждисциплінарні дослідження у цій тематиці. Йдеться про здобутки з архітектурної доступності, а також запровадження інформаційних технологій. Вчена рада нашого університету також підтримала висунення цієї праці на здобуття Державної премії України у галузі освіти.

На здобуття Державної премії України у галузі освіти висунено комп’ютеризований навчально-методичний комплекс «Електротехніка та електроніка», до авторського складу якого увійшли науковці ІЕСК, ІКНІ, ІТРЕ, професори ― Юрій Бобало, Петро Стахів і Наталя Шаховська, доцент Орест Гамола. Цю роботу науковці Львівської політехніки виконуватимуть разом зі своїми колегами з Київської політехніки.

За словами директора ІЕСК Андрія Лозинського, цю роботу вже висувають вдруге і за цей рік її суттєво доопрацювали. Вона спрямована на створення сучасний інформаційних технологій у навчанні, підвищення ефективності засвоєння знань з електротехніки й електроніки. У складі роботи ― підручники, посібники, монографії, інформаційна система самонавчання, публікації.

Вчена рада також підтримала висунення наукового дослідження Христини Іванюк з ІТРЕ на здобуття премії Верховної ради України для молодих учених.