Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Алгоритм дій для убезпечення від поширення вірусу COVID-19 у Політехніці

7 жовтня 2020, 09:39
Центр комунікацій Львівської політехніки

Здоров’я і безпека усіх, хто навчається і працює у Львівській політехніці, ― найвищий пріоритет для керівництва університету. Початок навчання в карантинних умовах передбачає низку обмежень, які допоможуть убезпечити від поширення вірусу COVID-19.

Із метою гарантування безпечних умов організації та проведення освітнього процесу у 2020/21 навчальному році у Львівській політехніці затвердити алгоритм дій у разі виявлення у здобувача вищої освіти чи працівника університету ознак гострого респіраторного захворювання під час перебування в корпусах університету.

Мабуть, усі встигли зауважити, що при вході у навчальні корпуси контролюють дотримання маскового режиму (кожен, хто заходить, зобов’язаний повністю закрити ніс та рот) та вимірюють температуру безконтактними термометрами.

Варто зазначити, що в навчальних корпусах та гуртожитках нашого закладу вищої освіти облаштували добре провітрювані кімнати для тимчасової ізоляції осіб, які мають ознаки респіраторного захворювання.

У санітарних кімнатах завжди повинно бути рідке мило та паперові рушники (або електросушарки для рук). Щоденно вранці або ввечері ретельно очищують і дезінфікують поверхні (особливо дверні ручки, столи, місця для сидіння, перила тощо) та провітрюють приміщення (аудиторії, лабораторії тощо) після проведення занять.

Якщо в студента чи працівника під час перебування в університеті з’явилися ознаки ГРВІ чи підвищилася температура тіла, така особа зобов’язана одягнути маску, перейти до кімнати попередньої ізоляції та проінформувати про свій стан заступника директора навчально-наукового інституту або іншу уповноважену особу (куратора академічної групи, методиста деканату).

Хворому рекомендують піти додому та звернутися по медичну допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19. У разі виявлення ознак захворювання у неповнолітньої особи спочатку інформують її батьків. Приміщення, де перебував хворий, слід провітрити та дезінфікувати поверхні.

Якщо ознаки захворювання з’явилися в мешканця гуртожитку, комендант або інша уповноважена особа забезпечує переведення хворого до ізольованої кімнати, де хворий перебуватиме щонайменше до отримання консультації медичного працівника.

Той, хто взаємодіє із хворим, повинен постійно носити маску, дотримуватися дистанції та проінформувати директора студентського містечка про осіб, у яких виявлені ознаки. Якщо захворілий ― неповнолітній, то уповноважена особа з деканату обов’язково інформує рідних про ситуацію.

Відповідно, усі, хто контактував із хворим, у якого підтвердили COVID-19, не відвідують університет та нагально звертаються по консультацію до сімейного лікаря (медичного працівника).

Під час перебування на самоізоляції захворілих необхідно з’ясувати, хто з них потребує допомоги та, за потреби, організувати піклування, зокрема звернувшись до соціальних служб.

Якщо захворювання на COVID-19 підтвердили і в контактних осіб, проректор із науково-педагогічної роботи, за поданням директора інституту, забезпечує організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для однієї чи кількох груп, навчально-наукового інституту або університету загалом, залежно від підтверджених випадків в одній чи кількох академічних групах.

Про усі випадки захворювань уповноважені особи зобов’язані інформувати проректора з науково-педагогічної роботи Романа Коржа та начальника відділу охорони праці Володимира Шепітчака, який надсилає екстрене повідомлення про підозру на інфекційне захворювання до територіального закладу громадського здоров’я. Також заступник директора ННІ та начальник відділу охорони праці допомагають епідеміологам визначати коло контактних осіб, які перебували разом в одному приміщенні (аудиторії, лабораторії тощо) чи проживають у гуртожитку або квартирі тощо.

 

Приєднані файлиРозмір
algorytm_diy_vid_14.09.2020.pdf3.27 MB