Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Четвертокурсники Інституту підприємництва та перспективних технологій прослухали вебінар спікера Стартапшколи Політехніки

20 листопада 2020, 11:24
Ірина Мартин, Центр комунікацій Львівської політехніки

«Tech StartUp School Львівської політехніки – додаткова можливість для студентів вчитися, розвиватися, вдосконалюватися». Про це студентам-фінансистам розповів Олексій Другов – доктор економічних наук, професор, заступник директора Tech StartUp School Львівської політехніки, заступник директора першого на Львівщині Наукового парку SID City.

Студенти почули цікаву інформацію про історію створення та розвитку Tech StartUp School, а також разом зі своїми викладачами отримали запрошення до активної участі в заходах, які тут регулярно відбуваються.

У вебінарі також узяли участь завідувач кафедри фінансів, обліку і аналізу Павло Гориславець, викладачі: професор Марія Лапішко, декан Оксана Садура, доцент Лев Кльоба, а також староста студентського наукового гуртка «Фінтех у банківському секторі» Олег Сорока.

Вебінар відбувся у межах вивчення дисципліни «Фінансові технології» («Фінтех»), на якій студенти розширюють свої знання з тем: сутність фінансових технологій, цифровізація економіки України, електронний бізнес, фінтех-стартапи, інтернет речей, фінансові технології у сфері банківських послуг, криптовалюти, інтернет-банкінг, маркетплейси, електронна комерція, QR-банкінг, «штучний інтелект, сучасні інтернет-технології.

Що ж таке фінтех? Це фінансові технології, які використовують у секторі фінансових послуг, здебільшого самі фінансові установи. Але щораз більше фінтех представляє технології, що кардинально змінюють традиційні фінансові послуги, охоплюючи мобільні платежі, грошові перекази, кредити, збір коштів та управління активами.

Над створенням сучасних інноваційних фінансових технологій, тобто наданням послуг для розв’язання сучасних проблем та задоволення поточних вимог клієнтів сектору фінансових послуг працюють різні компанії, враховуючи стартапи (фінтех-стартапи).

Такі компанії, задіяні в зазначеній індустрії, можна умовно поділити на дві групи: фінтех-стартапи, які надають технічні рішення для чинних фінансових компаній; фінтех-стартапи, які працюють безпосередньо зі споживачами фінансових послуг.

На вебінарі студенти почули, що слово «стартап» походить від англійського поняття start up («запускати») й означає щойно створену компанію або ту, яка ще в процесі створення. Можна сказати, що в цієї компанії є бізнес-ідея, що потребує розвитку та просування, але її творці дбають про дослідження ринку і пошук коштів для її реалізування.

Стартапами також називають компанії, які збираються запропонувати споживачам інноваційні товари і послуги, але наразі перебувають у процесі пошуку оптимальних бізнес-технологій та фінансової підтримки. Майбутнє таких компаній видається невизначеним. Стартапом можна вважати будь-яку компанію, незалежно від сфери її діяльності, враховуючи сферу високих технологій, інтернет-бізнес і «суміжні дисципліни».