Доцентки кафедри філософії отримали грант від Канадського інституту українських студій при Університеті Альберти

4 серпня 2020, 12:48
Кафедра філософії ІГСН

Доцентки кафедри філософії Оксана Онищук та Олеся Паньків отримали грант Канадського інституту українських студій при Університеті Альберти (Канада).

Науковиці планують реалізувати проєкт «Філософсько-богословські ідеї у спадщині професора Київської духовної академії В. Ф. Певницького». Дослідниці працюватимуть з архівними джерелами в Києві. Результати своїх розвідок Оксана Онищук та Олеся Паньків висвітлюватимуть у статтях для канадських та українських фахових видань.

Певницький Василь Федорович (1832–1911), випускник і викладач Київської духовної академії — гомілет, пасторолог, педагог, релігійний публіцист, громадський діяч, мемуарист, філософ, богослов, постать якого ще недостатньо відома широкому загалу. А от його богословсько-філософські та історико-філософські дослідження середніх віків і Реформації варті популяризації та участі в богословському та історико-філософському дискурсах України.