![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/illustration_wide/public/news/2020/09/01/illustrations/yar2137-e1535006950585.jpg?itok=hDKb-sBw×tamp=1598951637)
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки після короткої літньої перерви розпочав новий цикл заходів онлайн-презентацію книжки відомого поета, лауреата Шевченківської премії, дисидента Ігоря Калинця — «Ігор Калинець — дітям».
На онлайн-зустріч зібралися сотні шанувальників творчості поета з різних континентів світу. Зокрема разом зі своїми громадами доєдналися: Зенон Коваль із Брюсселя, Наталія Пошивайло-Таулер із Австралії, Роман Данилишин із Аргентини.
Модерував зустріч науковий працівник МІОКу Назарій Данчишин.
— Цю збірку я присвятив дворічному правнукові Теодорові, який мешкає в Швеції. У книзі є вірші, які я писав для дочки Дзвенислави, для внучки Ганнусі. Мушу сказати, що віршувати для дітей досить непросто. Особливо мені було тяжко писати для моєї дитини, коли був на засланні в Сибіру. Дзвінка в той час була вже школяркою. Коли я вийшов на волю, то продовжував писати для дітей — зібралося біля 30 книжечок на різні теми. Для видавництва «Апріорі» я сформував збірку з вибраних творів, — розповів Ігор Калинець.
Літературознавець Данило Ільницький, який тривалий час, як і герой зустрічі, досліджує творчість і життєвий шлях Богдана-Ігоря Антонича, розповів про перше знайомство з творчістю Ігоря Калинця:
― За посередництва мого діда я отримав книгу Ігоря Калинця «Пан Ніхто» із дарчим підписом автора, адресований саме мені, тоді ще дитині. Це для мене була одна з найголовніших книжок мого дитинства. Думаю, що саме ці вірші розвинули в мені смак до авангардного мистецтва, а також любов до тонкого гумору та до літератури. Я перечитував ці твори по кілька разів. На жаль, праці Ігоря Калинця належно не доцінені в нашому суспільстві. Ми мали б пропагувати більше творчість цього поета.
Про важливість ширшого внесення творів Ігоря Калинця до шкільної програми наголосила й Оксана Галаник, яка представляла вчительську спільноту Львова.
― Для МІОКу співпраця з Ігорем Калинцем — це висока планка, якій мусимо відповідати. З гордістю кажемо: «ми живемо в епоху Калинця». Ваша поезія ― це елітарна поезія, орієнтована на мислячих людей, вона спонукає багато думати і знати, осмислювати себе й тих, хто поруч. Це складані метафоричні вірші, які не кожен може осягнути — до них треба доростати. Велике щастя, коли діти змалечку причащаються цією поезією, — підкреслила з-поміж іншого директорка МІОКу Ірина Ключковська.
Це був, мабуть, один із найтепліших і найзворушливіших заходів МІОКу. Неочікувано для пана Ігоря до зустрічі доєдналася його внучка, яка мешкає в Швеції. Ганна Мамчур поділилася спогадами з дитинства, а також принагідно нагадала дідусеві, що він має написати вірші для правнука Теодора.
Про батькову творчість, зокрема спогадами про час, коли був у засланні, поділилася й Дзвінка Калинець-Мамчур.
Впродовж зустрічі поезію Ігоря Калинця декламували дітки різного віку з різних країн світу. А на завершення зустрічі поет зачитав кілька віршів та ділився думками про кожен із них.
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/01/gallery/118766398_3244701675648681_4705465594698345193_o.jpg?itok=UIEfEzv2×tamp=1598951559)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/01/gallery/118743089_3244709128981269_7210684613426921889_o.jpg?itok=9W5q4HK8×tamp=1598951559)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/01/gallery/118710884_3244708552314660_2361525911596327542_o.png?itok=LZQZ2zkI×tamp=1598951559)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/01/gallery/118765204_3244708222314693_7651206397217163785_o.jpg?itok=c4Mhsb36×tamp=1598951559)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/01/gallery/118728128_3244706798981502_4281359120830957890_o.jpg?itok=KdiLI3S9×tamp=1598951559)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/01/gallery/118765980_3244707502314765_1832073595143679627_o.jpg?itok=8xWod_4w×tamp=1598951559)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/01/gallery/118748157_3244703472315168_8886309767310204748_o.png?itok=G2wppyjA×tamp=1598951559)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/01/gallery/118730519_3244705072315008_1824823555292648336_o.jpg?itok=Bud60mfH×tamp=1598951559)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/01/gallery/118702093_3244702272315288_5446300888453736398_o.jpg?itok=n1iVaD19×tamp=1598951559)