Кафедра ЦПП презентує низку праць, опублікованих її викладачами у другому півріччі 2019 року

17 лютого 2020, 10:54
Кафедра ЦПП Львівської політехніки

Зокрема, серед важливих публікацій – підручник «Екологічне право», авторами якого є І. О. Личенко, Х. М. Марич, О. І. Баїк, Н. Я. Заболотна, Г. О. Попадинець, М. І. Тарнавська.

У підручнику системно викладено основні питання та проблеми екологічного права. Головна увага зосереджена на з’ясуванні суті екологічних відносин, їх зв’язку з процесами розвитку економіки, права, загальних питань відтворення, охорони природних ресурсів, забезпечення якості навколишнього природного середовища, гарантування екологічної безпеки, реалізації, охорони екологічних прав, задоволення екологічних законних інтересів людини та підтримання екологічної рівноваги. У підручнику висвітлено правові інститути та норми права, які регулюють окремі види екологічних відносин, зважаючи на специфіку різновидів природних об’єктів. Увага авторів присвячена правовим режимам охорони і раціонального використання земель, вод, надр, атмосферного повітря, лісів, національної екологічної мережі. Підручник призначений для студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів, наукових працівників, працівників природоохоронних, правоохоронних органів та інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування.

Колективні монографії

«Цивільне право і процес: сучасний стан та шляхи удосконалення», авторами якої є А. О. Дутко, Р. М. Римарчук, Н. В. Ортинська, С. С. Василів, Н. М. Зільник.

У монографії здійснено аналіз окремих теоретико-правових питань цивільного права, сімейного права та цивільного процесу в умовах євроінтеграційних процесів в Україні. Монографія є результатом ґрунтовних наукових досліджень окремих питань цивільного процесуального права, пов’язаних зі статусом учасників цивільного процесу та проблемами юрисдикції цивільних справ, права на судовий розгляд справи у практиці Європейського Суду з прав людини, проблем захисту прав та інтересів вразливих верств населення за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р., договірного регулювання надання послуг у галузі туризму, освіти та медицини. Монографія рекомендована для викладачів, науковців, аспірантів, практичних працівників, студентів вищих навчальних закладів.

«Адвокатура: вітчизняний та іноземний досвід організації та функціонування», авторами якої є І. О. Личенко, О. І. Баїк, В. З. Чорнописька, У. П. Бобко, Т. Ю. Дашо.

У монографії представлено розгорнутий аналіз організації адвокатської справи та здійснення адвокатського самоврядування, реалізації адвокатом процесуального представництва, участі адвоката у справах міжнародних інвестицій та особливостей функціонування адвокатури зарубіжних країн. Визначено основні аспекти сучасного стану адвокатури України та позитивний досвід іноземних держав, що слід врахувати при формуванні оновленого законодавства щодо адвокатської діяльності. Монографія рекомендована для викладачів, науковців, адвокатів, суддів, студентів вищих закладів освіти.

«Нотаріат України: теоретичні та практичні засади функціонування», авторами якої є М. С. Долинська, Х. М. Маркович, М. О. Німак, Н. М. Павлюк.

Монографія присвячена комплексному теоретичному аналізу засад функціонування нотаріату в Україні з урахуванням нових викликів та загроз в сфері нотаріату. Монографія містить і теоретичні, і практичні пропозиції щодо підвищення якості нотаріального законодавства та формування єдиної нотаріальної практики. Визначено особливості діяльності нотаріуса в Україні, її види та основні риси; проаналізовано проблеми, що виникають при здійсненні нотаріальної діяльності. Монографія рекомендована викладачам, науковцям, аспірантам, практичним працівникам, студентам вищих навчальних закладів.

«Господарське право та господарське судочинство в Україні», авторами якої є З. А. Добош, М. М. Маськовіта, Я. Я. Буряк, Л. О. Остапенко, С. Л. Дембіцька.

У монографії систематизовано теоретико-правові положення, які стосуються правового забезпечення господарської діяльності в Україні, правові інститути та норми права, які регулюють здійснення окремих видів господарської діяльності, питання оновлення правового забезпечення здійснення окремих видів господарської діяльності, адаптації вітчизняного законодавства у цій сфері до вимог та стандартів ЄС, багато актуальних проблемних питань правового забезпечення господарського судочинства.

«Правове регулювання екологічних та природоресурсних відносин в Україні», авторами якої є М. В. Парасюк, Н. М. Грабар, Н. Я. Заболотна, Х. М. Марич, М. І. Тарнавська.

Монографія присвячена актуальним питанням правового регулювання екологічних, природоресурсних, аграрних та земельних відносин в Україні. Монографія рекомендована для викладачів, науковців, аспірантів, практичних працівників, студентів.