Львівська політехніка – один із найпопулярніших закладів вищої освіти серед вступників із Криму

4 листопада 2020, 14:23
За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України

3 листопада 2020 року під час онлайн-брифінгу заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко поінформував про результати вступу осіб з тимчасово окупованих територій АР Крим (м. Севастополь) та Донбасу через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» у 2020 році.

З початку роботи освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» вдвічі збільшилася кількість вступників із тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу до українських закладів вищої освіти. Якщо у 2016 році було зараховано 1008 студентів, то у 2020 році – 2026. При цьому з метою безпеки вступників у рейтингових списках та наказах про зарахування прізвища шифрувалися.

Найбільш популярними для вступників через освітні центри «Донбас-Україна» стали такі заклади вищої освіти:

1. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (180 осіб),
  2. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (141 особа),
  3. Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (118 осіб).

Серед найпопулярніших для вступників через освітні центри «Крим-Україна» – такі заклади вищої освіти:

1. Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського (64 особи),
  2. Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (34 особи),
  3. Національний університет «Львівська політехніка» (23 особи).

Андрій Вітренко повідомив, що за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти за результатами вступу через освітній центр «Крим-Україна» максимальний конкурсний бал становив 191,454, а через «Донбас-Україна» – 200.