Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Медики, які борються із коронавірусом, отримали понад дві тисячі захисних масок, виготовлених у Tech StartUp School

15 червня 2020, 09:03
За матеріалами сайту ЛОДА

В такий спосіб Tech StartUp School, яка функціонує при Національному університеті «Львівська політехніка» «Львівська політехніка», долучається до ініативи #допоможилікарям та підтримує медиків, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусною інфекцією.

– Ініціатива виникла на одній із нарад у Tech StartUp School як пропозиція на те, яким чином ми можемо допомогти лікарям у цій складній ситуації. Ми знайшли в інтернеті і модифікували відповідно до наших цілей і можливостей 3 D-модель. Перший зразок відправили на оцінку лікарям і отримали позитивну від них оцінку, – розповів фахівець бізнес-інноваційного центру Tech StartUp School, студент Львівської політехніки Віктор Фрідріх.

Опісля хлопці створили невелику так звану ферму 3D-друку та розпочали віддруковувати маски для медичних працівників.

– Зараз вже віддруковано понад дві тисячі масок. Вони за допомогою наших партнерів, які профінансували вартість матеріалів, були передані медикам, – додав Віктор Фрідріх.

Пластикові каркаси друкують на 3D-принтері, захисні екрани нарізають лазером. Захисні медичні екрани є багаторазовими та піддаються дезінфекції. На виготовлення однієї захисної маски потрібно приблизно 3 години.

Нещодавно у межах презентації першого в області наукового парку «SID City» Національного університету «Львівська політехніка» із 3D-виробництвом ознайомився голова Львівської ОДА Максим Козицький.

– Львівщина об’єдналася у боротьбі із коронавірусом, десятки бізнесменів, компаній, корпорацій долучилися фінансово до обладнання лікарень, закупівлі масок та костюмів. Така допомога зберегла сотні життів та допомогла області швидше та якісніше підготуватись до протидії Covid-19. Приємно, що до такої допомоги долучилися і студенти. Захисні екрани, які вони виготовляють, є необхідним елементом щоденного одягу лікарів, які зараз на передовій їх вірусом. Небайдужість та ініціативність української молоді, здатність згуртуватися та оптимізувати сиди завжди вражала, – наголосив Максим Козицький.