Міжнародна науково-практична конференція у Політехніці зібрала адвокатів, суддів, правозахисників

19 жовтня 2020, 09:06
Ірина Мартин, Центр комунікацій Львівської політехніки

У заході «Адвокатура в умовах цивільних змін», який організували на кафедрі цивільного права та процесу ІППО, взяли участь практики й науковці з університетів Львова (Львівської політехніки, ЛНУ ім. Івана Франка, Торговельно-економічного університету, Університету внутрішніх справ, Медичного університету ім. Данила Галицького, Міжрегіональної академії управління персоналом), Києва (Національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, Національної академії прокуратури України), з Національної асоціації адвокатів України, Вищої школи адвокатури НААУ, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області, МБО «Екологія-Право-Людина», а також науковці з університетів Білорусі, Польщі, Словаччини.

Учасники конференції обмінялися досвідом та обговорили актуальні теоретичні і прикладні проблеми функціонування адвокатури, її реформування, апробації іноземного досвіду в Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти. Загалом захід був спрямований на зосередження зусиль у напрямі наукового пошуку та втілення подальших практичних заходів задля розв’язання проблем адвокатської практики, функціонування адвокатури у світі, зміцнення правових гарантій її реформування, забезпечення професійної етики адвокатів, захисту їхніх прав, адвокатської практики, адаптації до європейських стандартів законодавства, що регулює діяльність адвокатури України.

Під час конференції фахівці та науковці працювали в секціях: проблеми правового забезпечення реформування адвокатури; сучасні проблеми адвокатської практики; професійна діяльність та етика адвокатів; захист прав адвокатів; проблеми функціонування адвокатури у світі; адаптація законодавства, що регулює діяльність адвокатури України до європейських стандартів; адвокатура в умовах сучасних змін: погляд студентської молоді.

Учасники визнали низку проблем правової науки і потребу реформування українського законодавства, адаптування правових реформ до адвокатської діяльності.

– У нашій державі адвокат як суб’єкт правового захисту сам нерідко стає беззахисним перед свавіллям чиновників та системи правоохоронних органів. Тому на часі – формування наукових пропозицій не лише щодо посилення прав і гарантій адвокатської діяльності, але й відповідальності представників органів публічного управління, правоохоронних органів, які вчиняють незаконні дії щодо адвокатів, врахування стандартів, рекомендацій та найкращих практик Ради Європи, – каже голова оргкомітету конференції, завідувачка кафедри цивільного права та процесу ІППО Ірина Личенко.

Такі проблеми спонукають представників наукової спільноти, адвокатів, суддів, правозахисників, представників громадськості по-новому осмислювати пріоритети в розвитку юридичної науки нашої держави, більше уваги зосереджувати на пошуку нових перспектив професійного розвитку.

– Одна з важливих підсумкових тез конференції – усвідомлення потреби поглиблювати реформування українського законодавства, що регулює адвокатську діяльність, порушувати питання адвокатської етики й захисту прав адвокатів, створення оновленого підґрунтя для вироблення ефективної системи правового забезпечення функціонування адвокатури України на основі іноземної практики правового регулювання цієї сфери, – наголошує професорка Ірина Личенко.

Тези конференції ввійшли до збірника тез доповідей. Ним можуть послуговуватися наукові, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, наукових установ, студенти, аспіранти, докторанти, судді, адвокати, правозахисники.