На валах городища у Володимирі за участю львівських політехніків відбулися перші історичні читання

1 жовтня 2020, 11:56
За матеріалами Інтернет-видання «БУГ»

На валах городища у Володимирі-Волинському провели Перші читання з історії Володимира. Організатори заходу – адміністрація Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» та Національний університет «Львівська політехніка».

За допомогою подібних заходів планують популяризувати знання про історію Володимира, адже місто на початку XIV століття було фактичною столицею України, з постійним місцем перебування короля Русі та єдиного для всієї держави митрополита.

Під час читань професор Національного університету «Львівська політехніка» Святослав Терський презентував книгу «Археологія міста Володимир». Виступили й інші відомі спікери, серед яких – доктор архітектури, професор Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки Юрій Диба.

Говорили і про можливості реконструкції валів та перетворення їх на місце паломництва туристів, недопущення руйнування подібних пам’яток у зв’язку з появою нової забудови.