Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Національний фонд досліджень України отримав можливість профінансувати проєкти попередніх років

20 листопада 2020, 15:04
За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України

18 листопада 2020 року Уряд затвердив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. № 528 і від 4 грудня 2019 р. № 1007». Мета – створення можливості для фінансування Національним фондом досліджень України (НФДУ) проєктів, обраних переможцями спільних конкурсів, які проводили Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) разом з іноземними науковими товариствами.

У 2017–2018 роках ДФФД разом з іноземними науковими товариствами провели конкурси спільних наукових проєктів та обрали переможців. Умови конкурсів передбачали, що фінансування української частини проєктів розпочнеться у 2018–2019 роках. Однак внаслідок реорганізації ДФФД, яка розпочалася на початку 2019 року, договори про виконання науково-дослідних робіт із переможцями спільних конкурсів не були укладені та кошти переможцям не були перераховані.

Через це НФДУ не мав можливості профінансувати українські організації відповідно до чинного законодавства. А наукові установи та заклади вищої освіти, які було визнано переможцями спільних конкурсів, не мали можливості розпочати роботу з виконання проєктів через відсутність рішення про їхнє фінансування. Водночас іноземні партнери зі своєї сторони активно реалізують свої частини наукових проєктів.

– Тепер українські вчені, які разом з іноземними колегами беруть участь у спільних наукових проєктах із проведення фундаментальних досліджень, незважаючи на реорганізацію Державного фонду фундаментальних досліджень, мають можливість отримати фінансування для виконання проєктів, які раніше були визнані переможцями конкурсів, оголошених фондом, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Після підтвердження актуальності виконання наукових проєктів рішенням тимчасової комісії, утвореної Національним фондом досліджень України, переможцям, визначеним Радою ДФФД, буде надана грантова підтримка за рахунок вільного залишку коштів бюджету НФДУ.