Політехніки взяли участь у презентації результатів дослідження якості професійної освіти регіону

5 лютого 2020, 12:57
НДЦ «Демос» Львівської політехніки

На Львівщині другий рік поспіль реалізовують Проект регіонального розвитку в рамках секторальної підтримки ЄС «Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників ВНЗ і ПТНЗ прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональна замовлення». Велика підготовча, організаційна й наукова робота починає давати свої плоди. Доказом є результати широкомасштабного дослідження якості професійної освіти регіону за оцінками випускників і роботодавців Львівщини.

Обстеження проведено групою науковців, які представляють наукові школи Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету імені Івана Франка, ДУ «Інститут регіональних досліджень імені Мар’яна Долішнього НАН України». Окрему групу складають представники IT-сектору.

Показово, що презентація результатів роботи відбулася під час розширеного засідання Регіональної ради професійної освіти при голові Львівської обласної державної адміністрації. Коло зацікавлених сторін представляли керівники ЛОДА, очільники закладів вищої освіти регіону (зокрема перший проректор Львівської політехніки професор Олег Матвійків), відомі фахівці цієї сфери.

Безпосередню презентацію результатів дослідження провели професор Національного університету «Львівська політехніка» Уляна Садова (керівник Проекту), професор Львівського національного університету імені Івана Франка Ольга Гринькевич, інші науковці. Аналітичне та техніко-організаційне подання результатів допомагали забезпечити доценти Львівської політехніки Олег Сорочак, Тетяна Степура та Наталя Андрусишин, Галина Скорик, Олена Тревого, професор Жанна Поплавська, асистент Мар’ян Селюченко та інші. Значну допомогу надали студенти Університету (Мар’яна Левочко, Юлія Новіцька, Сергій Голубицький, Ярина Мандюк та інші).

Особливе зацікавлення викликало у присутніх обговорення результатів дослідження. Адже низка результатів була несподіваною як для стейкхолдерів Проекту, так і для самих його виконавців. Так, за результатами анкетування встановлено, що у Львівській області середній рівень зайнятості випускників ЗПТО становить 77%, частка осіб, працевлаштованих за фахом – 81%. На умовах офіційної, задекларованої праці зайнято 79% випускників, 95% з них працюють у статусі найманого працівника упродовж першого року після завершення навчання. Середній рівень доходу випускника від найманої праці складає 7000 грн. Найвищі показники доходів демонструють електрогазозварники, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, кухарі.

Після завершення презентації відбулося жваве обговорення результатів дослідження. Учасники засідання високо оцінили проведену роботу, висловили побажання обговорити ідею у своїх колективах, сподіваються підготувати свої пропозиції до наступної зустрічі.

Докладніше про результати дослідження якості професійної освіти регіону