Понад п’ять тисяч абітурієнтів обрали бакалаврські програми ІТ Кластеру у Львівській політехніці

7 вересня 2020, 09:41
Львівський ІТ Кластер

Пандемія та карантин стали викликом для вступної кампанії 2020, але абітурієнтам, схоже, усе ж вдалося подати документи в омріяні заклади вищої освіти й на бажані спеціальності. Напередодні початку нового навчального року у Львівському ІТ Кластері підрахували, скільки заяв було подано на оновлені інноваційні програми Кластеру – цьогоріч на них надійшло понад 7 тисяч. Серед найпопулярніших напрямів – «Системи штучного інтелекту», «Кібербезпека» і «Програмна інженерія».

Найбільше заяв на бакалаврські програми ІТ Кластеру надійшло до Національного університету «Львівська політехніка» – понад 5 тисяч. Найпопулярнішою бакалаврською програмою серед цьогорічних абітурієнтів стала спеціальність 122 «Комп’ютерні науки», де частина зарахованих вивчатиме штучний інтелект на програмі «Системи штучного інтелекту». Сюди подали рекордну кількість заяв – 2070, а показник заяв на одне місце становив 4,04. Вивчати системи штучного інтелекту зможуть 90 студентів на бюджетній формі та 30 на комерції.

На програму «Кібербезпека» надійшло 1646 заяв, з яких 1449 на відкриту конкурсну пропозицію – загальний конкурс 6,3 – та 197 на небюджетну конкурсну пропозицію – загальний конкурс 19,7 на одне місце. Всього на цій програмі зможуть навчатися 240 осіб, з яких 101 – за бюджетні кошти.

На програму «Інтернет речей» подали заяви 577 абітурієнтів, а конкурсний бал склав 3,85. Всього на програмі 150 місць, з яких лише 30 – бюджетної форми, на яку претендували 336 абітурієнтів.

На програму Business analytics & Data science подали заяви 632 особи, з яких 399 – на бюджет. На цій програмі – 110 місць, а максимальний обсяг держзамовлення становить 37. Відповідно конкурс заяв на одне місце склав 5,74.

На «Робототехніку» подала заяви найменша кількість абітурієнтів – 193, з яких 155 – на державну форму. Загалом на програмі 195 місць, а обсяг держзамовлення становить 44.

У Львівський національний університет імені Івана Франка на програми ІТ Кластеру надійшло 1988 заяв. У Львівський державний університет безпеки життєдіяльності на програму «Кібербезпека» цього року подали заяви 200 абітурієнтів.