![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/illustration_wide/public/news/2020/10/15/illustrations/miok-kaz-2020-1t.jpg?itok=qvh-JBk8×tamp=1602760469)
На запрошення Посольства України в Республіці Казахстан Ірина Ключковська, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», та Оксана П’ятковська, заступниця директора МІОКу, взяли участь у Міжнародній онлайн-конференції до Дня українського козацтва і Дня захисника України, яка відбулася 14 жовтня 2020 року.
Окрім представників української дипломатичної установи в Казахстані, яка виступила організатором Конференції, до заходу долучилися Сергій Винник, Регіональний Віцепрезидент Російської Федерації та Центральної і Західної Азії Світового Конгресу Українців, о. Василь Говера, Апостольський адміністратор для католиків візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії, а також політики та народні депутати казахського парламенту, голови та члени українських громад в Казахстані, науковці, дослідники історії козацтва, представники Міжнародного союзу козаків «Запорізька Січ» та військові.
– Історія України – це історія наших захисників. І сьогодні ми маємо говорити про їхні здобутки, – наголосила Ірина Ключковська, розпочинаючи виступ, – а зараз, в умовах гібридної війни, для нас також важливими захисниками українських національних інтересів за кордоном є українські дипломати та українські громади – наша діаспора в Казахстані, з якою ми тісно і активно співпрацюємо уже впродовж багатьох років.
Команда МІОКу ознайомила учасників заходу не лише з історією успішної співпраці з Посольством та громадою Казахстану, але й закликала доєднатися до нових проєктів, які Інститут створює та реалізовує у відповідь на запити світового українства. Завершуючи виступ, Оксана П’ятковська зазначила:
– Попереду ще багато цікавих ідей та проєктів, до яких МІОК запрошує долучатися, адже наше завдання – сприяти єднанню України та українців у цілому світі.
Проведення Конференції стало доброю нагодою для обговорення історії та сучасності українського козацького руху, а також ознайомлення з діяльністю українських громад у Казахстані, їхніх потреб та можливостей для налагодження співпраці з Україною.
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/10/15/gallery/miok-kaz-2020-1.jpg?itok=JJcg0ykg×tamp=1602760469)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/10/15/gallery/miok-kaz-2020-2.jpg?itok=3RG46lZG×tamp=1602760469)