![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/illustration_wide/public/news/2020/04/21/illustrations/atr-sol-2020t.jpg?itok=df5tpOOA×tamp=1587472743)
Дрогобицьку солеварню приватизовувати не планують. Нещодавно про подальшу долю унікальної пам’ятки, якій понад 700 років, говорили під час наради у Львівській ОДА.
Зустріч ініціював заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод. А її учасниками стали кандидат архітектури, доцент кафедри архітектури та реставрації Національного університету «Львівська політехніка» Василь Петрик і в.о. директора департаменту розвитку архітектури та містобудування ЛОДА Оксана Ткачук.
– У 2016 році ми напрацювали проєкт ревіталізації Дрогобицької солеварні. Оскільки надалі економічно розвивати її неможливо, через підземні порожнини та просідання ґрунтів, треба розвивати її історично-культурний потенціал. А він – величезний. Це є надзвичайно цікавих об’єкт, з величезною історією, яка починається ще до народження Христа. Крім того, солеварня – поміж двома пам’ятками національного значення – церквою Юра та церквою Воздвиження Чесного Хреста. Храм Св. Юра внесений до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. І солеварня, фактично, і в його охоронній зоні. У Дрогобичі є ще одна дерев’яна церква і костел XIV століття. Це місто можна було давно перетворити у туристичну родзинку цілої Львівщини, – зазначив Василь Петрик.
Він був керівником робочої групи студентів, які напрацювали проєкт ревіталізації Дрогобицької солеварні.
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/04/21/gallery/atr-sol-2020.jpg?itok=MIhbjOsh×tamp=1587472743)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/04/21/gallery/atr-sol-2020-1.jpg?itok=j3u0dxMa×tamp=1587472743)