Професор Ірина Фаріон прочитала лекцію студентам факультету культури і мистецтв ЛНУ імені Івана Франка

24 лютого 2020, 10:44
Кафедра УМ Львівської політехніки

«Щойно у День рідної мови з лекції про український правопис, яку мала насолоду прочитати студентам факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка (сценічна майстерність). Це була спільна праця з Заслуженим діячем мистецтв України Юрієм Чековим. Студенти виняткові. Правопис 1928 року ще живе в мовленні їхніх бабусь і дідусів. Сподіваюся, що буде жити і в їхньому мовленні. Нашу лекцію підслуховувала Леся Українка:

Слово, моя ти єдиная зброє,
Ми не повинні загинуть обоє!
Може, в руках невідомих братів
Станеш ти кращим мечем на катів.

Саме під Лесиним гаслом слова як зброї на катів і відбулася наша розмова. Переможемо у війні тоді, коли СКРІЗЬ запанує мова Шевченка і Бандери. Дякую за глибину спілкування. Тільки наступ силою нашої Мовної Правди дасть потрібні плоди».

Ірина Фаріон